نکات مهم در پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

فواید پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج می تواند راه نفوذ رطوبت و آب باران را به فضای داخل ساختمان…
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج و نکات مهم

فواید پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج می تواند راه نفوذ رطوبت و آب باران را به فضای داخل ساختمان ببندد. در واقع به کمک این فرآیند از تخریب سنگ نما به راحتی جلوگیری می شود. همچنین سنگ نما به شکل مناسبی بر روی نمای ساختمان تثبیت می شود. اغلب نماکاری ها به کمک سنگ ها انجام می شود. این سنگ ها علیرغم مقاومت بالا می توانند مشکلات بسیاری را برای شما به وجود بیاورند. به خصوص زمانی که مورد غفلت واقع شوند.

مزایای پیاده سازی پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

سنگ هایی که برای نماهای مختلف به کار گرفته می شوند، قیمت قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند.

این قیمت در مورد پیچ و رولپلاک سنگ های رنگی نما یا سنگ های شفاف و درخشان همچون مرمریت به مراتب بیشتر است. بنابراین مراقبت و نگهداری از سنگ نماهای ساختمانی نیز اهمیت بسیاری دارد. برای تثبیت سنگ بر روی نمای ساختمان از روش ‌های مختلفی همچون پیچ و رولپلاک سنگ نما، چسب و… استفاده می شود اما هیچ کدام از روش ها به اندازه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج مقرون به صرفه و مناسب نیست.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج و نکات مهم

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج توانسته مقاومت لازم را برای ساختمان به وجود آورد. ما فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج را به شکل تضمینی برای شما انجام می دهیم. در واقع این فرآیند می‌تواند مقاومت ساختمان را تا ۱۰ سال متوالی برای شما تضمین کند. مشتریان زمانی که پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان را پیاده سازی می کنند، نیاز به فرایند تعمیر و بازسازی ندارند و از تخریب و سقوط نما جلوگیری خواهند کرد.

تمام این مسائل برای استاندارد سازی ساختمان ها در کرج نیز اهمیت دارد. همانطور که می دانید ساختمان‌ها زمانی می توانند استاندارد باشند که کلیه فنون و تکنیک های مورد نیاز برای مقاوم سازی را اجرا کرده باشند.

نکات مهم در اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

کرج یکی از شهرهای کوهستانی در ایران است که فصول مختلفی را تجربه می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود نماهای ساختمانی در این شهر تحت تاثیر تغییرات جوی، آلاینده های محیطی و… قرار بگیرند. هر کدام از نماها با توجه به متریال و مصالح نیاز به روش های مختلفی برای مقاوم‌سازی دارند اما هیچ کدام از این نماها فارغ از چنین مقاوم‌سازی نیستند. در واقع شیوه و نحوه مقاوم سازی نما با توجه به نوع مصالحی که در نماکاری مورد استفاده قرار گرفته، متفاوت است اما امکان حذف این نوع مقاوم سازی وجود ندارد. بنابراین پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج می تواند به دلایل مختلفی حائز اهمیت باشد.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج و نکات مهم

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

نماهای سنگی بیشتر از سایر نماها مورد استفاده قرار می گیرند. البته مبحث مقاوم سازی نمای سنگی از دیگر نماهای ساختمانی مهمتر است. نماهای سنگی دارای وزن زیادی هستند و هنگامی که به عنوان نما انتخاب می‌شوند، وزن زیادی را بر ساختمان تحمیل می نمایند. نماکاری با سنگ های مختلف باید به شکل اصولی و ایمنی کامل انجام شود. در این صورت امکان تثبیت سنگ در جایگاه خود وجود دارد و در نتیجه جان رهگذران و عابران به خوبی حفظ می گردد.

پیچ و رولپلاک سنگ ن

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

هر کدام از نماها نیاز به طی کردن روش های مقاوم سازی دارند. به عنوان مثال برای مقاوم سازی نماهای شیشه ای یا کامپوزیت از چسب های آب بندی و عایق بندی استفاده می شود. این چسب ها می توانند مقاوم سازی بسیار مناسبی را در نماهای شیشه‌ای برای کامپوزیت فراهم کنند. حال آنکه چنین چسب هایی کمتر در نماهای ساختمانی مورد استفاده هستند. در واقع چنین چسب هایی تنها می‌توانند درز و شکاف های به وجود آمده در سنگ نمای ساختمان را پر کنند.

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ

مهمترین روش هایی است که برای مقاوم سازی سنگ نماهای ساختمانی پیشنهاد می شود. در واقع این نوع روش مقاوم سازی از قدمت به مراتب بیشتری برخوردار است و همچنین ماندگاری و دوام قابل توجهی دارد. زمانی که شما این نوع روش مقاوم سازی را مورد استفاده قرار می دهید، در هزینه‌ها بسیار صرفه جویی کرده اید. در واقع افرادی که به دنبال مقاوم سازی نمای ساختمان هستند، روش های بهینه و کم هزینه را ترجیح می دهند. این موضوع با توجه به گران شدن مصالح و متریال اهمیت زیادی دارد.

مزایای پیچ و رولپلاک در نماهای کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج می تواند نمای ساختمان را در برابر شرایط جوی مختلف ایمن کند. وجود درز و شکاف بر روی سنگ نمای ساختمان بعد از گذشت چندین ماه یا چندین سال از نماکاری کاملاً طبیعی است. این اتفاق در تمام سنگ ها اعم از سنگ های سخت یا نرم به مرور زمان اتفاق می‌افتد. در چنین حالتی مبحث مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان اهمیت زیادی پیدا می‌کند. پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در کرج باید مانند سایر نماها تحت فرایند مقاوم سازی قرار بگیرد.

پیچ و رولپلاک سنگ در تهران با چه تجهیزاتی انجام می‌شود؟

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در کرج

این مقاوم‌سازی زمانی که به شکل اصولی و در زمان مناسب انجام شود، شما را از پرداخت هزینه های آتی معاف می کند. ضمن اینکه امکان بهره مندی از یک روش مقاوم سازی کاملاً اقتصادی را برای شما فراهم می آورد. در نتیجه شما تا سال های سال نیازی به تعمیر، بازسازی و پیاده کردن روش های مختلف مقاوم سازی نما نخواهید داشت.

استفاده از پیچ های چهارسو در پیچ و رولپلاک سنگ نما

برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج به شکل دقیق و اصولی عمل کنید. یکی از ابزارهایی که در پیچ و رولپلاک سنگ نما اهمیت زیادی دارد، پیچ های مناسب است. با این پیچ ها می توانید مقاوم سازی نمای ساختمان را به شکل مناسب انجام دهید. توجه داشته باشید که پیچ های دوسو گزینه مناسبی برای اجرای پیچ رولپلاک نما نیستند. برای این کار باید از پیچ های چهارسو استفاده کنید.

استفاده از پیچ های چهارسو

زمانی که پیچ های چهارسو بر روی نما به کار گرفته می‌شوند، به راحتی سفت می گردند. همچنین امکان استفاده از آن ها بر روی نما راحت تر است و سرعت کار را نیز بالا می برد. راپل کاران زمانی که بر روی نمای ساختمان قرار می گیرند، از موقعیت چندان مطلوبی برخوردار نیستند. این موضوع در مورد راپل کاران حرفه‌ای نیز صدق می‌کند. توجه داشته باشید که این افراد بر روی نمای ساختمان معلق هستند.

مهم ترین خدمات طناب کار راپل در کرج چیست؟

مقاوم سازی نما

اگرچه فرآیند مقاوم سازی نما با استفاده از طناب راپل به شکل راحت تر و ساده تر از داربست انجام می شود اما مسئله زمان در مورد اجرای فرآیندهای معلق اهمیت زیادی دارد. بنابراین شما باید پیچ و رولپلاک سنگ نما را به کمک تجهیزات مناسب انجام دهید. یکی از این تجهیزات مناسب،استفاده از پیچ ۴ سو است.

مقاوم کردن

این پیج ها می تواند زمان معلق شدن راپل کار بر روی نما را کاهش دهد. در نتیجه کیفیت و سرعت کار نیز افزایش پیدا می کند. پیچ روکش گالوانیزه می تواند جنس مناسبی برای اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما باشد. توجه داشته باشید که پیچ ها در فضای بیرون قرار می گیرند و مانند سایر نماهای ساختمانی در معرض تغییرات مختلف آب و هوایی هستند، بنابراین باید از مواد و متریال مناسب برخوردار باشند. پیچ های ضد زنگ در فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمانی اهمیت زیادی دارند. این پیچ ها با روکش گالوانیزه تولید شده و ماندگاری قابل توجهی دارند.

ویژگی های خاص راپل کاران

افرادی که برای اجرای پیچ و رولپلاک نما حاضر می شوند، باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند.

  • این افراد باید از وجدان کاری و تعهد لازم در هنگام اجرای کار برخوردار باشند. این مسئله باعث می‌شود که تمام نکات ایمنی ضروری برای اجرای پیچ و رولپلاک را مدنظر قرار دهند و در قبال نقص و اختلال های به وجود آمده مسئولیت‌پذیر باشند.
  • اجرای کار بر عهده افراد دیگر نباشد و خود شرکت از افراد متخصص و حرفه ای برای انجام این کار بهره مند شود.
  • پیچ هایی که برای فرآیند پیچ و رولپلاک نما مورد استفاده قرار می‌گیرند، مقاوم و مرغوب باشند.
  • برای اجرای پیچ و رولپلاک از دریل مناسب استفاده شود. دریل مناسب می تواند از وارد شدن خسارت جدی به سنگ نمای ساختمان و متضرر شدن صاحب ساختمان جلوگیری نماید.
  • هزینه پیچ و رولپلاک نما باید به شکل تعریف شده باشد.
  • خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما به شکل تضمینی انجام شود.

مراحل اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج سوراخ کاری سنگ انجام می‌شود. سنگ ها با توجه به نوع، بافت و سایر ویژگی های متفاوت هستند. در واقع دریل با توجه به سختی، نرمی و سایر ویژگی های سنگ تنظیم می گردد. این موضوع به خاطر جلوگیری از صدمات احتمالی به سنگ حائز اهمیت است.

در مرحله دوم نیز بعد از انجام سوراخکاری مناسب بر روی سنگ ها، پیچ ها در داخل سوراخ جاگذاری می‌شود. بعد از اینکه پیچ ها در محل مناسبی جای گذاری شدند، رولپلاک به داخل سوراخ ها کوبیده می شود. این موضوع برای تثبیت پیچ در داخل سوراخ اهمیت زیادی دارد. در مرحله بعدی نیز پیچ ها بسته می شود. توجه داشته باشید که پیچ ها باید به خوبی سفت شوند. برای بستن پیچ ها از دریل پیچ بند استفاده می شود.

در مرحله آخر نیز عملیات مربوط به رنگ زدن پیچ ها و بتونه کاری آن ها مطرح می شود. بدین ترتیب پروژه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج تکمیل می گردد.

چگونه پیچ و رولپلاک را انجام میدهیم

پیچ و رولپلاک سنگ نما

آیا مقاوم سازی سنگ نما با اسکوپ کردن می تواند جایگزین پیچ و رولپلاک باشد؟

توجه داشته باشید که اسکوپ کردن می تواند یکی از روش های مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان باشد. سنگ نماها برای مقاوم سازی نیاز به اسکوپ کردن دارند. در واقع کارفرمایان هنگام فروش ساختمان از اسکوپ کردن سنگ ها صحبت می کنند. معمولاً قاب پنجره و ستون ها امکان اسکوپ کردن ندارند. چون سنگ های این نواحی به شکل باریک برش داده می‌شوند و همین امکان استفاده از اسکوپ برای آن ها را محدود می کند.

سنگ نماهای ساختمانی که به خوبی اسکوپ شده باشند، به ندرت دچار ریزش یا سقوط می شوند. به همین خاطر مسئله پیچ و رولپلاک سنگ نما در مورد سنگ نماهایی که به شیوه غیر اصولی و بدون اسکوپ کردن نماکاری شده اند، اهمیت به مراتب بیشتری دارد. همچنین سنگ هایی که فرآیند اسکوپ کردن را پشت سر گذاشته‌اند، نیز بعد از گذشت مدتی نیاز به پیچ و رولپلاک دارند. چون اسکوپ ها تحت تاثیر شرایط مختلف از بین می روند.

آیا مقاوم سازی سنگ نما با اسکوپ

در چنین شرایطی ممکن است سنگ نما به راحتی سقوط کند و خسارت های مختلفی را به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که ساختمان های اسکوپ شده نیز باید به خوبی تثبیت شوند. این موضوع بعد از گذشت 5 تا 7 سال اهمیت بیشتری دارد. در چنین شرایطی شما از پرداخت هزینه های آتی جلوگیری به عمل می آورید. چون خود را از پرداخت اضافی برای تعمیرات معاف کرده اید.

برای اتصال سنگ نماهای تخریب شده نیز از چسب سنگ استفاده می شود. استفاده از چسب سنگ مقاومت لازم برای سنگ نماها را به وجود نمی آورد. بنابراین سنگ نماها نیاز به پیچ و رولپلاک دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟