شیوه اصولی پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان برای جلوگیری از ورود رطوبت و نفوذ هوای سرد و گرم به داخل فضای ساختمان انجام می‌…
عوامل موثر بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان برای جلوگیری از ورود رطوبت و نفوذ هوای سرد و گرم به داخل فضای ساختمان انجام می‌ شود. این مسئله علاوه بر اینکه می‌تواند مقاومت لازم را برای نمای ساختمان به وجود آورد، ساختمان را نیز در برابر سایر عوامل بیرونی به خوبی مقاوم می کند. وارد شدن رطوبت به فضای داخلی ساختمان مصرف بهینه انرژی را فراهم می‌آورد.

مزایای پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

برای متعادل سازی مصرف انرژی در فصل تابستان یا فصل زمستان باید از ورود هوای متضاد به داخل فضای ساختمان جلوگیری شود. در چنین شرایطی فضای داخلی ساختمان تحت تاثیر شرایط بیرونی و جوی قرار نمی گیرد. به عنوان مثال در فصل زمستان وسایل گرمایشی می توانند محیط ساختمان را به شکل مطلوبی گرم کنند. در فصل تابستان نیز وسایل خنک کننده می توانند به شکل بهینه و مطلوب ساختمان را خنک کنند. تمام این فرآیندها در مصرف بهینه انرژی اهمیت دارند. بنابراین پیچ و رولپلاک سنگ نما می تواند مصرف متعادل انرژی را به همراه داشته باشد.

نقش پیشگیری کننده

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان از بروز حوادث ناخواسته و خطرناک جلوگیری می کند. در موارد بسیاری دیده شده که سنگ نمای ساختمان بعد از گذشت مدتی به دلیل عدم توجه به نشانه های تخریب دچار سقوط ناگهانی شده و همین مسئله خسارت‌های مالی فراوانی را به همراه داشته است. البته گاهی سقوط سنگ نمای ساختمان علاوه بر خسارات مالی می تواند خسارات جانی نیز به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اگر سنگ نمای ساختمان سقوط کرده بر روی سر عابرین پیاده فرود بیاید، این مسئله می‌تواند آسیب جانی یا حتی خطر مرگ عابر پیاده را به همراه داشته باشد.

ماشین هایی که در فضای اطراف ساختمان پارک می شوند نیز در معرض آسیب ناشی از سقوط سنگ نمای ساختمان قرار دارند.

در صورت عدم توجه به این مسائل ممکن است با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوید و ناچار به پرداخت هزینه‌های سنگین بابت خسارات شوید. این در حالی است که پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان اگر به موقع و به شکل اصولی انجام شود، می تواند شما را از پرداخت هزینه های خسارات یا بازسازی و تعمیر معاف نماید.

مزایای پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی

توجه داشته باشید سنگ نمایی که سقوط می کند، احتمالاً دچار تخریب بیش از اندازه می شود و دیگر قابل استفاده نیست. زمانی که ما با نشانه های جزئی تخریب مواجه هستیم، پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل جزئی انجام می شود، اما زمانی که کل سنگ نمای ساختمان سقوط می کند، تخریب به شکل یکپارچه اتفاق می‌افتد. احتمالاً در این شرایط کل سنگ نمای ساختمان به شکل یک جا سقوط می‌کند و خرد می ‌شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با راپل

پیمانکاران و صاحبان خانه در پی سقوط سنگ نمای ساختمان خسارات بیشتری را متحمل می شوند. امروزه پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به کمک راپل کاران انجام می ‌شود. راپل کاران چنین فرآیندی را به شکل حرفه ‌ای انجام می دهند. این افراد بیمه هستند و به شکل آموزش دیده در پروسه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان فعالیت می کنند. بنابراین نگرانی درباره عملکرد آن ها وجود ندارد.

پیچ و رولپلاک سنگ امروزه با تجهیزات مناسب همچون طناب انجام می شود. تمام اقدامات اصولی پیچ و رولپلاک برای بالا بردن کیفیت و سرعت کار و همچنین ایمنی مورد توجه قرار می گیرد. راپل کاران نیاز دارند به راحتی بر روی نمای ساختمان جا به جا شوند و حرکت کنند. مقاوم سازی نما با راپل شرایط مناسب برای این موضوع را فراهم می کند.

پیچ کردن سنگ نما چگونه انجام می شود؟

پیچ سنگ به کمک پیچ و رولپلاک گالوانیزه انجام می شود. این نوع پیچ ها مقاوم بوده و ضد زنگ هستند. بنابراین به خوبی می توانند در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت داشته باشند. پیچ های چهارسو در هنگام پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان استفاده بیشتری دارند. چنین پیچ هایی از سرعت خوبی در سفت شدن برخوردار هستند و به راحتی سفت می شوند. معمولاً این پیچ ها در سایز 6 سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرند. البته نوع سنگ و میزان ضخامت آن تاثیر زیادی در انتخاب سایز پیچ و رولپلاک دارد.

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی

نکات پیچ و رولپلاک سنگ

پیچ انتخابی از نوع گل درشت بوده و در نهایت نیز برای یکسان سازی نمای ساختمان از بتونه بر روی پیچ ها استفاده می شود. این کار از نمایان شدن پیچ و رولپلاک بر روی سنگ نمای ساختمان جلوگیری می کند. چنین اموری برای زیبایی سنگ نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرد.

پیچ و رولپلاک سنگ از جمله کارهایی است که نیاز به دقت بالایی دارد. در واقع تعداد پیچ های مورد استفاده بر روی نما با توجه به سطح سنگ ها تعیین می گردد. همچنین نوع پیچ نیز با توجه به نوع سنگ و ضخامت آن تعیین می گردد. سوراخ های دریل نیز با توجه به مقاومت، ضخامت، جنس و میزان قدمت سنگ نما زده می شود.

دقت بالا در حین انجام کار برای جلوگیری از سقوط و نابودی سنگ نما و افزایش ایمنی مدنظر قرار می گیرد.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

بسیاری از افراد تمایل دارند اطلاعات کافی در مورد پیچ و رولپلاک ساختمان به دست آورند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ به شکل کنتراکی تخمین زده می شود. امروزه برای پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان از راپل استفاده می شود.

این موضوع تا حد زیادی کاهش قیمت پیچ کردن سنگ ها را به دنبال داشته است. برای اجرای پیچ و رولپلاک باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

برای اجرا باید استانداردهای لازم پیچ کردن سنگ نمای ساختمان را به درستی به کار ببرید. پیچ و رولپلاک های نصبی باید حدود 5 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند. تعداد پیچ ها نیز باید با توجه به ابعاد سنگ نما انتخاب شود. به عنوان مثال برای سنگی به ابعاد 60 سانتی متر از دو پیچ برای تثبیت استفاده می شود.

عوامل موثر در شکستن یا افتادن سنگ نمای ساختمان چیست؟

عوامل زیادی باعث شل شدن، ریزش و سقوط سنگ نمای ساختمانی می شوند. شناخت این عوامل می تواند امکان نگهداری راحت و آسان سنگ نمای ساختمان را فراهم آورد. در بسیاری از موارد عدم تجربه کافی و سهل انگاری های سنگ کار نما می تواند باعث سقوط و ریزش سنگ نمای ساختمان شود.

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان

زمانی که پشت سنگ نمای ساختمان به اندازه کافی با سیمان و ماسه پر نداشته باشد یا نسبت سیمان و آب به خوبی رعایت نشده باشد، احتمال ریزش یا سقوط سنگ نما وجود دارد. ممکن است به پشت سنگ ها آب نفوذ کرده و همین مسئله افزایش حجم سنگ را به دنبال دارد. در چنین حالتی این نفوذ به تدریج سنگ نما را از جا می کند. توجه داشته باشید که اغلب سنگ نماها سنگین بوده و حجم زیادی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین باید از پیچ و رولپلاک سنگ نما یا اسکوپ کردن گالوانیزه و سیمی بهره مند شوند. پیچ های انتخابی برای فرآیند پیچ کردن معمولاً از نوع 6 سانتی متری هستند.

گاهی اوقات بعد از گذشت چند سال شاهد نشست زمین ساختمان هستیم. البته گاهی نیز این موضوع به دلیل زلزله اتفاق می افتد. در هر صورت این مسئله اسباب ترک خوردگی یا سقوط سنگ نما را به راحتی فراهم می آورد.

عوامل موثر بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

عوامل زیادی می توانند بر تخمین قیمت نهایی پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان تاثیر داشته باشند. ابعاد سنگ از جمله مواردی است که تاثیر زیادی در میزان پیچ و رولپلاک های استفاده شده دارد. ضمن اینکه فاصله استاندارد بین هر پیچ و رولپلاک را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر سنگ نمای ساختمان کوچک باشد، در این صورت فاصله بین هر پیچ و رولپلاک را می توان تا 50 سانتی متر کاهش داد. سنگ های نما یا دیوار می تواند از نوع بسیار مقاوم و مستحکم باشد. در واقع این نوع سنگ ها امکان نفوذ آب کمتری دارند و از هر نظر انتخاب مناسبی هستند. پیچ کردن سنگ های سخت ساختمانی همچون گرانیت دشوار و زمان بر است. این در حالی است که سنگ نماهای آب دوست و نرم همچون تراورتن نیاز به فشار، انرژی و زمان کمتری برای پیچ و رولپلاک سنگ نما دارند. این موضوع در تخمین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان تاثیر زیادی دارد.

عوامل موثر بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

پیچ کردن در سنگ نمای گرانیتی با فاصله 60 سانتی متر و در سنگ نمای تراورتن با فاصله 40 سانتی متر انجام می شود. پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان می تواند در مورد سنگ های سقوط کرده یا شل شده انجام شود. قطعاً قیمت پیچ و رولپلاک در مورد این 2 نوع سنگ نما تفاوت دارد. گاهی اوقات نیز پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان با دقت بیشتری انجام می شود. در واقع در این شرایط سقوط سنگ نما باعث شده تا راپل کار به دنبال ناحیه مناسبی برای پیچ و رولپلاک نما باشد. نوع مواد انتخابی برای پشت ملات سنگ نیز از عوامل تاثیر گذار بر شل شدن سنگ یا سایز پیچ های انتخابی برای رولپلاک می باشد.

شرکت جهان راپل برای پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان گروه ماهر و با تجربه ای به محل اعزام می کند. این گروه سرعت کاری بالایی دارند و دقت لازم را در حین کار مورد توجه قرار می دهند.

[/vc_column_text]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟