موارد بسیار مهم در پیچ و رولپلاک سنگ

پیچ و رولپلاک سنگ با قیمت های مختلف انجام می شود. در واقع برای پیچ و رولپلاک از ابزار و تجهیزات گوناگون استفاده می شود و هر کدام از این…
پیچ و رولپلاک سنگ چگونه انجام میشود؟

پیچ و رولپلاک سنگ با قیمت های مختلف انجام می شود. در واقع برای پیچ و رولپلاک از ابزار و تجهیزات گوناگون استفاده می شود و هر کدام از این فرآیندها با توجه به نوع متریال و سازه، هزینه های مختلفی را به خود اختصاص می دهند. فضای کار، متریال نما، جنس، سنگ نما و رنگ، نحوه انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و قیمت آن را مشخص خواهد کرد.

قیمت متفاوت پیچ و رول پلاک سنگ ساختمان

بهتر است این مطلب را با یک سوال چالش برانگیز شروع کنیم. آیا می دانید قیمت پیچ و رولپلاک در سنگ های مختلف یکسان نیست. به عنوان مثال هزینه پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن از نمونه های سنگ های مرمریت کمتر است. سنگ نماها دارای متریال و ساختار مختلفی هستند. برخی از سنگ ها همچون تراورتن به عنوان سنگ های نرم معرفی می شوند. این در حالی است که برخی سنگ ها از مقاومت و سختی به مراتب بیشتری برخوردار هستند. قطعاً برای سوراخ کاری سنگ های سخت نیاز به صرف زمان بیشتر و نیروی کار با تجربه تر داریم. همچنین باید انرژی بیشتری صرف کنیم.

پیچ و رولپلاک سنگ چگونه انجام میشود؟

قیمت متفاوت پیچ و رولپلاک سنگ

مسئله دوم در قیمت گذاری پیچ و رولپلاک سنگ، ابعاد سنگ نماست. مساحت و ابعادی که برای پیچ و رولپلاک در نظر گرفته می شود، در تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نقش مهمی دارد. هر چه این مساحت بیشتر باشد، قیمت بیشتری به پیچ و رولپلاک اختصاص می یابد.

نیروی راپل کار نیز در پروژه های مختلف اهمیت دارد. در برخی از پروژه ها از نیروی کار بیشتر برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ استفاده می شود. این موضوع افزایش قیمت پیچ و رولپلاک را به همراه دارد.

ممکن است نمای ساختمان با پوششی از سنگ های کوچک طراحی شده باشد. در این صورت هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به مراتب افزایش پیدا می کند. به عنوان نمونه سنگی با عرض 40 سانتی متر نسبت به سنگی با عرض 10 سانتی متر به راحتی سوراخ می شود. بسیاری از نماکاران برای مقاومت بالای سنگ نما از رابیتس استفاده می کنند. بر روی رابیتس باید از دریل هیلتی استفاده شود. در این شرایط پشت سنگ نمای ساختمان، سیم رابیتس وجود دارد و نباید هیچ گونه لرزشی در ملات پشت سنگ ایجاد شود.

چرا نمای سنگی محبوب است؟

ممکن است نمای ساختمان یک نمای ترکیبی از شیشه، آجر و شیشه باشد. البته سنگ تراورتن یکی از رایج ترین سنگ نماهاست. این سنگ به دلیل زیبایی و تنوع بالا در فضاهای شهری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. نمای سنگی از زیبایی و جذابیت زیادی برخوردار بوده و می تواند در هر محیطی جلب توجه کند. البته بیشتر افراد به دلایل دیگر از سنگ نمای ساختمان بهره مند می شوند. مهم ترین دلیل بهره مندی از سنگ نمای ساختمان، مقاومت آن است.

بیشتر افراد تمایل دارند از نماهایی بهره مند شوند که در برابر عوامل محیطی، آلاینده و شرایط نامطلوب جوی پایداری و مقاومت داشته باشند. همچنین تحت تاثیر این عوامل مزاحم و ناراحت کننده قرار نگیرند.

نمای ساختمانی در جوامع شهری بعد از مدتی نیاز به شستشو و تمیزکاری پیدا می کند. قطعاً نماهای شهری کثیف تاثیر منفی بر روی دید محیط پیرامون و قیمت گذاری ساختمان دارند. بنابراین انتخاب نمای سنگی مستحکم، امکان تمیزکاری اصولی و اساسی نما را فراهم می کند.

اهمیت پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک سنگ نیز در تکمیل پروسه این انتخاب اهمیت زیادی دارد. تقریباً تمامی نماهای سنگی بعد از گذشت مدت زمان بسیار کمی نیاز به پیچ و رولپلاک دارند. سنگ تراورتن و گرانیت به عنوان دو نمونه سنگ نمای درجه یک با مقاومت بالا معرفی می شوند. این سنگ ها از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند و تامین کننده خوبی برای زیبایی نمای ساختمان می باشند. پیچ و رولپلاک سنگ بر روی نماهای مستحکم و عالی بسیار ایده آل است. در واقع واقعیت امر این است که تمام سنگ ها از یک درجه تحمل و سختی برای سوراخ کاری، وزن پیچ و رولپلاک نما و… برخوردار نیستند.

پیچ و رولپلاک سنگ چگونه انجام میشود؟

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ

انتخاب سنگ نمای مناسب

توجه داشته باشید که سنگ نمای ساختمان تحت تاثیر نور خورشید، آب باران، آلاینده ها و… قرار دارد. بنابراین باید مقاومت لازم را در برابر عوامل جوی یا محیطی داشته باشد. اگر سنگ انتخابی شما برای نما از نوع درجه 3 باشد، بعد از گذشت مدت زمان اندکی تحت تاثیر عوامل جوی قرار می گیرد و از بین خواهد رفت. در واقع انتخاب سنگ نماهای نامناسب می تواند خسارات مالی زیادی برای کارفرمایان به همراه داشته باشد.

نمونه سنگ درجه سه که برای نماهای ساختمانی مناسب نیست، سنگ آهک است. این سنگ از انحلال پذیری بالایی برخوردار است و بسیار آب دوست می باشد. بنابراین سریع تر از سایر سنگ های درجه یک و دو تحت تاثیر رطوبت، بارندگی و… قرار می گیرد و از بین می رود. سنگ های آهکی و به طور کلی سنگ های درجه 2 و 3 نیاز بیشتری به پیچ و رولپلاک دارند. در واقع تثبیت این نوع سنگ ها از اهمیت به مراتب بالایی برخوردار است و باید در اولویت قرار بگیرد.

نحوه محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ به صورت کنتراتی یا تک تعیین می گردد. این قیمت گذاری با توجه به طراحی و نوع سنگ انجام می گیرد و متغیر است. برای دریافت قیمت های به روز شرکت جهان راپل بهتر است از مشاوران این شرکت کمک بگیرید. این مشاوران قیمت جدید و به روز پیچ و رولپلاک نما را به شما ارائه خواهند کرد و سوالات شما را در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما پاسخ گو خواهند بود.

پیچ و رولپلاک سنگ چگونه انجام میشود؟

قیمت پیچ و رولپلاک نما

نحوه انجام پیچ و رول پلاک

پیچ و رولپلاک سنگ بدون داربست انجام می شود. بسیاری از افراد با شنیدن این جمله بسیار سردرگم و حیرت زده می شوند. در واقع نماکاری، آب بندی نما، شستشوی نما و هر ساخت و سازی در ارتفاعات نیاز به کار در ارتفاع دارد. امروزه برای ارائه خدمات کار در ارتفاع از راپل استفاده می شود. این طناب جایگزین ایده آل برای داربست می باشد و از مشکلات کار در ارتفاع می کاهد. راپل کار به عنوان نیروی کار خدمات در ارتفاعات مختلف مشغول به کار می شود. راپل کاران از دو رشته طناب برای جا به جایی، حرکت، بالا و پایین رفتن بر روی نما و کار در ارتفاع بهره مند می شوند. در واقع این طناب برای ایمنی و سهولت کار راپل کار مورد توجه قرار می گیرد.

قیمت متفاوت پیچ و رول پلاک سنگ

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک سنگ، بازسازی سنگ نما، ترمیم سنگ نمای ساختمان، شستشوی نما، تعویض لامپ، نورپردازی نما و … از جمله خدمات مهم راپل کاران است. راپل کاران نیروی کار عادی و معمولی نیستند. این افراد تحت تعلیم و آموزش های مختلف کار با راپل قرار گرفته اند و از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند.

بیمه راپل کار

بیمه راپل کار از دیگر مواردی است که شرکت جهان راپل به آن توجه می کند. اگر چه کار در ارتفاع با طناب با دقت و ایمنی بالا انجام می شود اما باز هم احتمال سقوط افراد یا بروز حادثه وجود دارد. بنابراین بیمه راپل کار برای پیشگیری از مشکلات احتمالی اهمیت زیادی دارد و بخشی از روال کار به حساب می آید.

چرا از پیچ های گالوانیزه در پیچ کردن سنگ نما استفاده می کنیم؟

راپل کار در حین پیچ و رولپلاک سنگ از پیچ گالوانیزه بر روی سنگ نمای ساختمان استفاده می کند. این کار برای سفت کردن و تثبیت سنگ نما مورد توجه قرار می گیرد. پیچ های گالوانیزه در نوع ضد زنگ طراحی شده و برای استفاده در فضای بیرونی گزینه ای درخور و قابل توجه هستند.

برای پیچ و رولپلاک نمای سنگ عوامل مختلف را مدنظر قرار دهید و فقط بر روی قیمت متمرکز نشوید. خدمات ارائه شده پیچ و رولپلاک باید به شکل استاندارد ارائه شود. این پیچ ها باید با دقت و فاصله استاندارد کارگذاری شود و در جنس مناسب انتخاب شود. تمام این موارد برای ایمنی و مقاومت پیچ و رولپلاک مورد توجه قرار می گیرد. پیچ های انتخابی برای فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ باید در اندازه استاندارد(نه کوتاه و نه بلند) انتخاب شوند. میزان ملات پشت نمای سنگ نیز باید به اندازه 3 سانتی متر باشد.

"<yoastmark

تجهیزات پیچ و رولپلاک سنگ

توجه داشته باشید که میزان ملات زیاد به معنای مقاومت بالاتر نمای ساختمان نیست. بعضی از مواقع ملات ریزی زیاد اسباب ریزش و سقوط ناگهانی سنگ نمای ساختمان را فراهم می کند و پایداری و ثبات آن را از بین می برد. توجه داشته باشید که راپل کار انتخابی شرکت جهان راپل برای کار در ارتفاع و انجام پیچ و رولپلاک سنگ باید بیش از یک سال تجربه کار داشته باشد. برای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان از دریل هیلتی استفاده می شود.

البته در مواردی نیز استثنا وجود دارد. برای نماهایی که دارای رابیتس هستند، باید از دریل معمولی استفاده کنید. دریل معمولی به ملات پشت سنگ آسیبی وارد نخواهد کرد. به طور کلی برای پیچ و رولپلاک سنگ های زیر 15 سانتی متر باید از دریل معمولی استفاده شود. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است. این سنگ ها از ضخامت چندانی برخوردار نیستند و احتمالاً در حین سوراخ کاری با دریل هیلتی دچار آسیب یا شکستگی جدی می شوند.

تجهیزات پیچ کردن سنگ نماهای مختلف

در نمونه سنگ های تراورتن و گرانیت در هر 40 سانتی متر یک عدد پیچ زده می شود. برای نمونه سنگ چینی یا همان سنگ مرمریت از دریل معمولی استفاده می شود. برای پیچ و رولپلاک از مته چهار شیار و دریل هیلتی قدرتمند و مناسب استفاده می شود. البته این موضوع با توجه به ضخامت و ساختار سنگ متفاوت خواهد بود.

برخی از سنگ ها قدرت تحمل کمی در برابر دریل هیلتی دارند و همین مسئله اسباب نابودی آن ها را فراهم می کند. برای پیچ و رولپلاک سنگ از سوراخ هایی با حداکثر قطر 7 میلی متر(ایجاد شده با مته 7)و حداقل قطر 6 میلی متر(ایجاد شده با مته 6) بهره مند می شویم. الماسه با کیفیت از دیگر مواردی است که برای پیچ و رولپلاک نما مورد استفاده قرار می گیرد. دریل چکشی سبک به همراه دیمر و لرزش کم از تجهیزات مهم برای سوراخ کاری سنگ نما می باشد. برای کیفیت پیچ و رولپلاک سنگ باید از رولپلاک های مخصوص سنگ و پیچ های با کیفیت استفاده کرد.

در برخی از مواقع امکان پیچ و رولپلاک سنگ وجود ندارد. به عنوان مثال ممکن است سنگ ها بیش از اندازه حجیم یا قطور باشند و یا عرض بسیار کمی داشته باشند. در چنین شرایطی برای مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان از چسب اپوکسی و پلی اورتان به جای پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده می شود. برای سنگ های سنگین و قطور از تسمه های فلزی و بست های ال شکل نیز استفاده می شود. تمام این موارد برای ایمنی و مقاومت بیشتر سنگ نما مورد توجه قرار می گیرد.

دریل معمولی برای پیچ کردن سنگ نما

دریل معمولی نیز می تواند یکی از ادوات و تجهیزات اصلی برای پیچ و رولپلاک نما باشد. این دریل به این علت معمولی نام دارد که بدون چکش است. چنین دریلی سوراخ کاری را با سرعت بالا انجام می دهد. دریل های معمولی هیچ گونه آسیبی به سنگ نما وارد نمی کنند. به همین خاطر در سنگ های حساس، کم ضخامت، کوچک و قدیمی از دریل معمولی استفاده می شود. سنگ مرمرهایی که در نمای ساختمان به کار گرفته می شوند، از نوع 20 سانتی یا 15 سانتی متری هستند.

پیچ و رولپلاک با داربست

نکته مهم و قابل توجه در مورد پیچ و رولپلاک سنگ مرمر و علی گودرز این است که برای سوراخ کاری این سنگ ها از داربست استفاده می شود. همان طور که گفتیم این سنگ ها برای سوراخ کاری نیاز به زور بسیاری دارند. به همین علت داربست گزینه مناسبی برای سوراخ کاری و پیچ کردن سنگ های مرمریت است.

"<yoastmark

راپل کار

پیچ و رولپلاک نمای مرمر با بتونه کاری مخصوص انجام می گیرد. سنگ های تراورتن برای ساخت نما بسیار استفاده می شوند. این سنگ ها تنوع رنگ دارد و برای زیبایی ساختمان ها مورد توجه قرار می گیرند. بسیاری از افراد تصور می کنند این نوع سنگ ها نیازی به اسکوپ کردن ندارند. با توجه به نکات مهم و کاربردی می توان سنگ نمای ساختمان را به خوبی تثبیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟