مزایای مهم پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

مزایای انجام دادن پیچ و رولپلاک سنگ در کرج همه ی ما شاهد هستیم که امروزه به منظور زیبا سازی نمای شهری در ساختمان ها نماهای سنگی استفاده می کنند.…
نحوه انجام پیچ و رولپلاک نما

مزایای انجام دادن پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

همه ی ما شاهد هستیم که امروزه به منظور زیبا سازی نمای شهری در ساختمان ها نماهای سنگی استفاده می کنند. این نماهای سنگی به نوعی به ساختمان هویت می دهند. پس حفاظت از هویت ساختمان با پیچ و رولپلاک سنگ اقدام مهمی است.

به همان میزان که زیبایی چهره ی شهر مهم است، حفاظت از این زیبایی نیز مهم خواهد بود. تصور کنید مدتی زمان صرف می کند تا نمای ساختمان خودتان را به بهترین نحو و با زیباترین سنگ نماها تزیین کنید.

حال کافیست با یک بی دقتی و یا اتفاقاتی نظیر یخ بستن، این سنگ ها سقوط کنند. آیا فکر نمیکنید به جای این که به چهره ی شهر زیبایی دهید آن را به خرابه شبیه خواهید کرد؟

از طرف دیگر خطراتی که ممکن است برای جان و مال انسان های دیگر داشته باشد نیز مسئله ی دیگر آن است.

پس لازم است برای جلوگیری از همه ی این اتفاقات راه چاره ای بیندیشید. پیچ و رولپلاک سنگ می تواند یکی از این راه حل های مفید و مقرون به صرفه برای شما باشد.

مزایای انجام دادن پیچ و رولپلاک

البته این که پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تا چه حد هزینه برای شما در بر داشته باشد به عواملی از جمله جنس سنگ به کار رفته در نما بستگی دارد. این که شما از چه مدل و جنس سنگی در نما استفاده کرده اید مسلما می تواند هزینه ی پیچ و رولپلاک سنگ شما را تغییر دهد.

از طرفی به دلیل زمین لرزه هایی که در اکثر استان های کشور ما رخ می دهد باید نوع سنگ را سبک تر انتخاب کنید. زیرا این انتخاب منجر می شود در صورت بروز چنین بلایای طبیعی هم خطرات کمتری به ساختمان شما وارد شود و هم بار وارده بر سازه نما را کاهش می دهد.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج
پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

برای پیچ و رولپلاک سنگ در کرج نما معمولا از دو روش استفاده می کنند که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارد. یک روش از طریق داربست صورت می گیرد.

در این روش میتوان معایب بسیاری نام برد از جمله هزینه ی بالا و قابلیت دسترسی نداشتن با ساختمان های بلند با نماهای بسیار بالا. اما از طرفی یک مزیت دارد و آن هم کنترل بیشتر نما کار در حین کار است.

زیرا در داربست نما کار در هوا معلق نیست پس قدرت تحرک بالاتری داشته و می تواند راحت تر کار انجام دهد. اما متاسفانه خطرات بیشتری نیز داشته و احتمال سقوط در این روش بسیار بالاست.

مگر آن که نما کار دارای تجربه ی بسیار بالایی باشد که در این صورت می توانیم بگوییم خطرات جانی کمتری به بار خواهد داشت.

ادامه بحث روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

روش دوم از طریق استفاده از طناب است. این روش برای پیچ و رولپلاک سنگ در کرج، به روزترین روش است و مزایای بیشماری نسبت به استفاده از داربست دارد.

در پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب به صراحت می توانیم بگوییم دارای ایمنی بالا بوده و نما کار دقت بیشتری در حین کار خواهد داشت. از طرف دیگر این روش هزینه ای به مراتب کمتر از استفاده از داربست دارد.

راپل کاران که دوره های استفاده از طناب را سپری کرده و دارای مدرک هستند خودشان را با ابزار های ایمنی همچون کمربندهای مخصوصی به پشت بام و یا قسمتی در آسانسور ها متصل می کنند.

پس از کسب اطمینان از محکم بودن محل اتصال بر روی ساختمان معلق می شوند و پیچ و رولپلاک سنگ در کرج را آغاز می کنند.

عایق نما در بابل و آمل و بابلسر اب بندی ساختمان
پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

مزایای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج مزایای بسیاری دارد و از طرفی هم برای ساکنان ساختمان و هم برای همسایگان دارای اهمیت است. زیرا زمانی که سنگ های نما مقاوم سازی می شوند، در برابر سقوط، ریزش ناگهانی مخصوصا در زمان هایی که هوا دچار طوفان می شود و یا زمانی که زمین لرزه رخ می دهد، افراد با اطمینان خاطر از کنار نمای ساختمان خود عبور میکنند.

علاوه بر این مزیت، ساختمان هایی که پیچ و رولپلاک بر روی سنگ های آن انجام شده است در زمان خرید و فروش دارای قیمتی متفاوت هستند و برای خریدار مسلما استحکام بنا در اولویت خریدش خواهد بود.

اگر به هر دلیلی سنگ های نما ریزش پیدا کنند نمای ساختمان را زشت می کنند و کسانی که بیرون از این ساختمان در حال عبور هستند مسلما باخود به این نتیجه خواهند رسید که این ساختمان از نظر ایمنی، فاقد ایمنی است و از خرید آن منصرف می شوند.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج به عنوان یکی از شهرهایی که در معرض شرایط جوی مختلف قرار دارد، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

بیشتر نماهایی که در شهر کرج و تهران مورد استفاده قرار می گیرند نیز از نوع سنگی هستند.

این نماها در صورت مراقبت و نگهداری می توانند سال ها دوام بیاورند و شما را از نماکاری مجدد معاف نمایند. چنین شرایطی زمانی برای شما محقق می شود که پیچ و رولپلاک سنگ در کرج را انجام دهید.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج
پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

اهمیت و مزایای پیچ کردن

شرایط آب و هوایی ایران و موقعیت کوهستانی شهر کرج به گونه ای است که بیشتر ساکنان آن برای مقاوم سازی نمای ساختمانی از سنگ ها کمک می گیرند و سنگ ها را به عنوان نمای ساختمان انتخاب می‌ کنند.

این انتخاب تا حدود بسیار زیادی درست است. چون سنگ ها نسبت به سایر متریال و مصالح از مقاومت بیشتری برخوردار هستند و می توانند گزینه های بهتری برای اجرای مقاوم سازی نما باشند.

پیچ کردن سنگ نما در کرج یکی از روش هایی است که برای مقاوم سازی نما مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا از مقاوم کردن سنگ نما در کرج استفاده می کنیم؟

با پیچ کردن، امکان تثبیت سنگ نما بر روی بستر خود فراهم می شود. بنابراین از تخریب و سقوط سنگ نما جلوگیری می گردد.

سنگ ها بعد از مدتی با درز و شکاف مواجه می شوند. این درز و شکاف شرایط برای ورود و نفوذ رطوبت و آب باران را فراهم می آورد. در نتیجه سنگ ها دچار افزایش حجم شده و بنا به انبساط و انقباض درونی خود دچار شکستگی بیشتر می شوند.

در نهایت تحمیل وزن اضافی بر روی نمای ساختمان و افزایش وزن ساختمان شرایط برای سقوط و تخریب ناگهانی نما را به وجود می‌آورد.

روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما
روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ کردن سنگ نما در کرج

سقوط نما می تواند مشکلات به مراتب بیشتری را برای مالکان ساختمان فراهم کند. در واقع این سقوط می تواند باعث ضرر های جانی و مالی شود.

برای پرهیز از این مشکلات باید فرآیند پیچ کردن سنگ نما در کرج را جدی بگیرید و آن را به موقع انجام دهید.

با اولین نشانه‌ های تخریب باید فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج انجام شود ضمن اینکه این فرآیند باید زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. چون تنها در این صورت می تواند نتایج مثبت مورد انتظار شما را به همراه داشته باشد.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

سنگ نمای ساختمان بعد از مدتی در اثر آب خوردگی و قرار گیری در شرایط مختلف جوی دچار درز و شکاف می ‌شود. متاسفانه درز و شکاف ها زمینه برای نفوذ بیشتر رطوبت و هوای سرد و گرم را فراهم می‌کند.

در نتیجه رفته‌رفته میزان درز و شکاف به وجود آمده بر روی سنگ نمای ساختمانی افزایش پیدا می‌کند. به طوری که بعد از مدتی سنگ دچار انبساط و انقباض شدید شده و بر روی زمین سقوط می کند.

کاربرد پیچ و رولپلاک سنگ در کرج چیست؟

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج برای تثبیت سنگ نما بر جایگاه خود اهمیت دارد. البته پیچ و رولپلاک باید در زمان مناسب انجام شود.

زمان مناسب برای انجام فرآیند پیچ و رولپلاک زمانی است که اولین نشانه‌های تخریب مانند سقوط سنگ ریزه از نمای ساختمان هویدا می شود.

بنابراین صاحبان خانه باید با دیدن اولین نشانه ها فرآیند تثبیت سنگ نمای ساختمان در کرج را جدی بگیرند. همچنین هر ساختمانی بعد از گذشت پنج سال یا دو سه سال از ساخت نما، نیاز به فرایند پیچ و رولپلاک سنگ در کرج دارند.

چون در این مدت سنگ ‌نما به اندازه کافی تحت تاثیر شرایط و عوامل جوی قرار گرفته است و نیاز به مقاوم سازی دارد.

اگر این مقاوم‌سازی نادیده گرفته شود، شما مستلزم پرداخت هزینه به مراتب بیشتری برای انجام تعمیرات و بازسازی خواهید شد.

در برخی از مواقع نیز کل نمای ساختمان به یک باره دچار سقوط می گردد. این مسئله نیز به مراتب هزینه بیشتری را بر شما تحمیل خواهد کرد. پیچ و رولپلاک سنگ در کرج با فعالیت راپل کاران انجام می‌ شود.

راپل کاران از تخصص لازم برای انجام فرآیند پیچ و رولپلاک برخوردار هستند و در این زمینه آموزش‌ های لازم را دیده اند. این افراد به راحتی می ‌توانند بر روی نمای ساختمان جا به جا شوند. این موضوع امکان اجرای بهتر فرآیند پیچ و رولپلاک نما را فراهم می‌کند.

روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

پیچ و رولپلاک نما با راپل

بیشتر افرادی که در گذشته بر روی داربست ها فرایند مقاوم سازی نمای ساختمان را انجام می ‌دادند، متاسفانه به دلایل مختلفی دچار سقوط می شدند.

همچنین امکان جابجایی آن ها بر روی نمای ساختمان به راحتی فراهم نبود. یکی از عواملی که در اجرای فرآیندهای ساختمانی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، دید سه بعدی است.

این دید کمک می کند که فرد تسلط لازم را بر انجام کار داشته باشد و به کمک طناب راپل کار را به نحو احسنت انجام دهد. بنابراین آن ها می ‌توانند کار را در حداقل زمان ممکن و حداکثر دقت به پایان برسانند.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج برای استحکام و مقاومت نما مورد توجه قرار می گیرد. این فرآیند به کمک طناب راپل با سرعت بالا انجام می شود و قیمت مناسبی دارد. نماهای ساختمانی در زیبایی و دوام بنای ساختمان تاثیر زیادی دارند.

به همین علت افراد زمان زیادی را برای شستشوی نما، رنگ آمیزی نما، پیچ و رولپلاک نما و نورپردازی نما صرف می کنند.

پیچ و رولپلاک

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

برای پیچ و رولپلاک سنگ در کرج به عناصر مختلفی توجه می شود. پیش از شناخت این عوامل بهتر است ابتدا پیچ و رولپلاک سنگ

کرج را بشناسید. مقاوم سازی نمای ساختمان از اقدامات ضروری برای هر ساختمان قدیمی یا جدید است. این مقاومت بر روی هر نوع نما

با هر متریال و مصالحی باید انجام شود.

از روش پیچ و رولپلاک در کرج برای زیبایی و استحکام نما استفاده می شود. در برخی موارد نیز این کار برای ترمیم و بازسازی سنگ نمای

شکسته انجام می شود. در واقع روش پیچ و رولپلاک بر روی هر نمایی با سرامیک نما، سنگ نما و… نتیجه بخش است.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نماهای سنگی در ساختمان سازی ایران بسیار رواج دارد. بسیاری از پیمانکاران، کارفرمایان و مردم عادی بر این باور هستند که سنگ در

نمای ساختمان مقاومت بیشتر دارد.

البته این موضوع تا حدود زیادی صحت دارد. سنگ نمای ساختمان نسبت به سایر نماها مقاومت قابل توجهی دارد و به همین علت گزینه مناسب تری می باشد. سنگ نما با قیمت زیادی در بازار عرضه می شود.

به همین علت مراقبت از آن در نما اهمیت زیادی دارد. با پیچ و رولپلاک سنگ در البرز می توان از سنگ نما به خوبی مراقبت کرد. از سقوط یا ریزش سنگ نما بر روی عابرین و… جلوگیری کرد. همچنین عمر مفید سنگ نما را افزایش داد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما
روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

اسکوپ کردن یا پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

در بعضی مواقع ممکن است بنا به دلایلی شرایط برای اسکوپ کردن سنگ ها وجود نداشته باشد.

در چنین شرایطی از چسب ها برای مقاوم سازی نمای ساختمان استفاده می شود. چسب های پلی پورتان و اپوکسی به عنوان چسب های ضد زلزله و فوق العاده قوی در جهان معرفی می شوند.

در واقع از این چسب ها برای تثبیت کردن سنگ ها به فلز استفاده می شود.

نحوه انجام پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

برای پیچ و رولپلاک سنگ در کرج از طناب راپل استفاده می شود. این طناب را به عنوان طناب ایمنی می شناسند. در بیشتر موارد شکستگی و خرابی های جزئی سنگ نما را می توان به کمک پیچ و رولپلاک برطرف کرد.

در موارد نادر نیز سنگ نما بر اثر حوادثی نظیر طوفان، بارندگی شدید و طولانی، آتش سوزی یا زلزله به شکل یک جا کنده می شود. در این صورت پیچ و رولپلاک سنگ نما کرج به صورت کلی انجام می گیرد و نما مجدداً بازسازی می شود.

هر گونه شکستگی و عدم تثبیت در سنگ نمای ساختمان می تواند مشکلات زیان باری برای کارفرمایان به دنبال داشته باشد. ممکن است.

این سنگ ها بعد از مدتی از بدنه اصلی نما جدا شوند و بر روی سر عابرین پیاده، ماشین های پارک و… بریزند. ریزش و سقوط سنگ نمای

ساختمان نشان دهنده نقص جدی در امور ساخت و ساز است.

روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما
روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

انجام پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

در واقع ممکن است نسبت درصد ماسه و سیمان در هنگام نصب نما به خوبی رعایت نشده باشد.

در صورت رعایت نشدن این نسبت، فرور ریختن سنگ نما امری بدیهی و کاملاً طبیعی است. همچنین احتمال دارد پشت سنگ نمای ساختمان به حد کافی با ملات پر نشده باشد.

در این صورت بعد از گذشت مدت بسیار کمی شاهد ریزش، ترک و سقوط سنگ نمای ساختمان خواهیم بودیم.

در بعضی مواقع نیز عوامل جوی و محیطی پرقدرت می توانند شرایط نابودی سنگ نمای ساختمان را به یکباره به وجود آورند. برای پیشگیری از ریزش و سقوط سنگ نما باید از عوامل تثبیت کننده سنگ نما کمک گرفت.

چرا پیچ و رولپلاک سنگ در کرج را انتخاب می کنیم؟

شواهد بررسی نشان می دهد که انجام پیچ و رولپلاک سنگ در کرج بیشتر از سایر روش های تثبیت کننده نتیجه بخش است. با استفاده از پیچ و رولپلاک می توان عمر سنگ نما را افزایش داد.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج هزینه کمتری نسبت به سایر روش های مقاوم سازی نما دارد. همین موضوع باعث شده تا بیشتر افراد از این روش برای استحکام نما استفاده کنند.

هزینه پایین پیچ و رولپلاک در شرکت جهان راپل به دلیل این است که این شرکت از طناب راپل برای انجام پیچ کردن سنگ نمای ساختمان بهره می برد.

در گذشته برای این کار از داربست استفاده می شده و همین موضوع هزینه و زمان زیادی را به همراه داشته است.

 

روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما
روش های پیچ و رولپلاک سنگ نما

هزینه پایین پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

مطلب پیشنهادی ما برای قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما: تخمین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک با طناب راپل به یکی از روش های مقرون به صرفه و اقتصادی به مقاوم سازی نما تبدیل شده است. در این روش سرعت کار بالاست و ایمنی کار نیز به دقت رعایت شده است.

البته دلیل استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ در کرج صرفاً مربوط به هزینه پایین آن نیست. طول عمر بالا از دیگر مزایای بهره مندی از پیچ و رولپلاک نما می باشد.

پیچ های به کار رفته در این روش از نوع با کیفیت بوده و معمولاً با طول 8 سانتی متری انتخاب می شوند. با اسکوپ کردن می توان سنگ ها را به هر صورتی به سازه متصل کرد.

چنین روشی قطعاً شرایط بهینه برای افزایش طول عمر بنا را به همراه دارد. پیچ و رولپلاک نما به سرعت انجام می شود. این سرعت کار به دلیل حذف داربست و اجرای کار با طناب راپل ایمن می باشد

بهترین راه پیچ کردن نما

بسیاری از کارفرمایان برای تحویل گرفتن کار عجله دارند. در چنین حالتی استفاده از روش پیچ و رولپلاک سنگ نما می تواند سرعت کار را افزایش دهد. در روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نیروی کار اضافی حذف می شود.

زمان کمی برای کار اختصاص داده می شود. کار بدون داربست انجام می گیرد و تمام این موارد مهم کاهش هزینه پیچ و رولپلاک نما را به دنبال دارد و در این روش دیگر احتیاجی به داربست نیست.

پیچ و رولپلاک سنگ در کرج
پیچ و رولپلاک سنگ در کرج

چند نکته درباره ضررهای داربست؟

در راستی نسب داربست خیالتان بابت خساراتی که در بستن داربست است راحت نیستد چون موقعی که ساختمان تکمیل است.

با بستن داربست احتمال 100 درصد خسارت وجود دارد چون موقعی که برای نصب داربست میان تمام باغچه و موزایکهایی که در پیاده رو و حنی در حیاط استفاده شده از بین میرود.

یکی دیگر از بدیهای داربست این است که یعد از نصب برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج راه برای دزدان بی وجدان باز میشود و در هر تاییم امان دزدی فراهم است و دزدان از داربست بالا رفته و به داخل واحدها میروند و یا به بلال پشت بام رفته و تمام کولر و لوازم دیگر را سرقت می کنند.

استفاده بعدی از داربست این بدی را دارد که شما یک هزینه اضافه میدهید که اصلا به کار شما نمیاد و وقت خودتون رو هدر میدهید و مجبور میشوید برای انجام کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان یا اب بندی نمای ساختمان و رزین نما وو وقت خود را بگیرید.

چرا چون بعد از نصب داربست مجبور میشوید که دنبال استاد کار بگردید که شاید یه استاد کار حرفه ای گیرتان بیاد و شرک ما تمام این کارها را یکجا بدون داربست بصورت راپل که همان کار در ارتفاع بدون داربست است .

با قرارداد رسمی و ضمانت 15 سال برای تمامی کارها از اب بندی نما تا پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خراسانی
  27 دی 1400 03:04

  اقا اکبری ممنون بابت پیچ و رولپلاک سنگ و اب بندی نما واقعا عالی و بی نقص بودین

  پاسخ
 • کریمی
  27 دی 1400 03:06

  بابت کاری که برای ما انجام دادین ممنونم و انشالاه برای کارهای بعدی مزاحم میشیم

  پاسخ
 • شیرازی
  27 دی 1400 03:16

  سلام قربان من یه ساختمانی دارم ۶ طبقه که میخوام پیچ و رولپلاک بشه اگر امکان داره قیمت بهم میدین

  پاسخ
 • اسلامی
  27 دی 1400 03:18

  هزینه اب بندی نما چقدر هستش قربان یه نمای ۴ طبقه هست و یه چندتا سنگهامون ریخته میخوام پیچ کنید

  پاسخ
 • مسلمان
  27 دی 1400 03:20

  سلام هزینه پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما چقدر هست ۴ طبقه و عرض۱۲ متر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟