پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

هر آنچه که درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما باید بدانید پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از فرایندهای مهم در مقاوم سازی ساختمان است. نماهای سنگی با وزن بسیاری…
پیچ و رولپلاک سنگ نما

هر آنچه که درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما باید بدانید

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از فرایندهای مهم در مقاوم سازی ساختمان است.

نماهای سنگی با وزن بسیاری بر روی فضای ساختمان قرار می گیرند، از این رو تثبیت و استحکام آن ها اهمیت بسیاری دارد.

چون در صورتی که نماهای سنگی سقوط کنند، می توانند خسارات مالی و جانی بسیاری به همراه داشته باشند.

برای پیچ و رولپلاک سنگ نما از لوازم و تجهیزات مختلفی نیز استفاده می ‌شود

که هر کدام از این لوازم و تجهیزات با توجه به کیفیت و ساختاری که دارد قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما را تحت تاثیر قرار می دهد.

هر آنچه که درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما باید بدانید

پیچ و رولپلاک نما

چگونه مقاوم سازی کنیم

فرآیندهای مقاوم سازی می توانند در انواع روش های مختلف انجام شوند. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند.

برخی از روش‌ ها می ‌توانند عمری نزدیک به ۱۰ سال نیز داشته باشند.برخی از روش ها نیز بعد از گذشت چند سال شرایط برای استحکام ساختمان را از دست می دهند و نیاز به بازسازی و تعمیر مجدد دارند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از روش های مقرون به صرفه و اقتصادی برای استحکام نمای ساختمان است.

زمانی که نمای سنگی به خوبی بر جایگاه خود مستقر می شود، ایمنی ساختمان برای فضاهای اطراف نیز افزایش پیدا می کند.

خطرات و ریزش سنگ نما را جدی بگیرید

حال باید دید نمای سنگی و معلق چه خطراتی می تواند برای فضای پیرامون خود داشته باشد. نماهای سنگی وزن زیادی دارند. زمانی که به هر علت نمای سنگی دچار شل شدگی شود، به زودی سقوط می کند.

سقوط سنگ نما به دلیل وزن بالا خسارات بسیاری ایجاد می‌ کند. اول اینکه سنگ نما از بین می رود. همان طور که می دانید نماهای سنگی قیمت بسیاری را به خود اختصاص می‌ دهند.

ضمن اینکه این سنگ ها ابعاد بزرگی دارند و زمانی که دچار شکستگی و سقوط می شوند، کاملاً خرد شده و از بین می روند.

در نتیجه ابعاد بزرگ آن ها باعث می ‌شود که بخش قابل توجهی از نما در پی یک سقوط یا حادثه از بین برود.

سقوط قطعه بزرگ سنگ نما بر روی ماشین های پارک شده اطراف ساختمان می تواند خسارات مالی بسیاری را بر مالکان ساختمان و پیمانکاران تحمیل کند.

همچنین در صورتی که سنگ نما بر روی افراد رهگذر سقوط نماید، احتمال دارد باعث آسیب به آن ها یا حتی مرگ شود.

هر آنچه که درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما باید بدانید

اهمیت پیچ و رولپلاک نما

پیچ مناسب را با این ویژگی ها انتخاب کنید

برای پیچ و رولپلاک سنگ نما از ابزار و لوازم مختلف کمک گرفته می شود. پیچ ها یکی از مهمترین ابزار تثبیت سنگ نما هستند.

پیچ هایی که برای ثابت کردن سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرند، سایزهای مختلفی دارند. بنابراین شما باید سایز مورد نظر را با توجه به ملات پشت سنگ و ضخامت سنگ انتخاب کنید.

در این صورت مقاومت فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما افزایش پیدا می کند.

 • پیچ هایی که برای تکمیل فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرند،
 • دارای روکش گالوانیزه گرم هستند.
 • این نوع پیچ ها ضد زنگ بوده و می توانند برای فضای بیرون مورد استفاده قرار بگیرند.
 • در برابر چکش خواری مقاومت قابل توجهی دارند و به شدت سخت کاری شده اند.
 • پیچ های مورد استفاده در فضای ساختمان از نوع چهارسو هستند.
 • این نوع پیچ ها با دقت بیشتری بسته می شوند و از سرپیچ فرار نمی کنند.
 • در نتیجه به راحتی سفت و محکم می شوند.
 • پیچ هایی که برای این فرایند مورد استفاده قرار می ‌گیرند، باید تمام رزوه باشند تا به خوبی بسته شوند و تا مرحله آخر بسته شدن پیش بروند.
 • مقاومت کششی داشته باشند تا بتوانند در برابر وزن سنگ مقاومت نمایند.

پیچ مناسب را با این ویژگی ها انتخاب کنید

دلیل پیچ و رولپلاک نما

سایز پیچ

اگر سنگ شما ضخامتی حدود یک و نیم سانتی متر دارد، پیچ گالوانیزه باید در سایز 5 سانتی متر انتخاب شود.

برای سنگ هایی با ضخامت ۲ تا ۳ سانت نیز از پیچ های 5 سانتیمتری بهره مند شوید.

سایز مته نیز با توجه به سایز پیچ تغییر پیدا می کند. هر اندازه سایز پیچ بالاتر رود، سایز مته نیز افزایش پیدا می کند. مته برای سوراخ کاری محل پیچ مورد استفاده قرار می گیرد.

برای به دست آوردن اندازه طول پیچ کافی است ضخامت ملات پشت سنگ را با ضخامت سنگ جمع کنید.

سایز رولپلاک نیز با توجه به ضخامت ملات سنگ تعیین می گردد. به عنوان مثال برای پیچ هایی با ضخامت ۵ میلیمتر واندازه ۶ سانتی متر باید از مته ۷ کمک گرفت.

برای سنگ هایی با ابعاد کوچکتر مته هایی مناسب تر هستند که سایز کمتری دارند. این مسئله برای جلوگیری از شکستگی سنگ مدنظر قرار می گیرد.

تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد درباره قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما کنجکاوی می کنند.

توجه داشته باشید که قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما تحت تاثیر عوامل و ویژگی های مختلف قرار دارد. اول اینکه مساحتی که قرار است تحت فرآیند پیچ رولپلاک قرار بگیرد، چقدر است؟

مسلماً هر چه ابعاد و مساحت نما بیشتر باشد، به همان اندازه قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما نیز افزایش پیدا می ‌کند. نماهای بزرگ نیاز به هزینه بیشتری برای پیچ و رولپلاک دارند،

نوع پیچ

پیچ هایی که برای فرآیند تثبیت سنگ نما مورد استفاده قرار می‌ گیرند، از انواع مختلفی برخوردار هستند.

برخی از این پیچ ها مقاومت بیشتری دارند. به عنوان مثال پیچ هایی با روکش گالوانیزه گرم امکان مقاومت و دوام بیشتری را برای تثبیت سنگ نما فراهم می‌ کنند. در نتیجه با قیمت بیشتری نیز به بازار عرضه می ‌شوند.

تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما چگونه انجام می شود؟

قیمت پیچ و رولپلاک نما

ضخامت و جنس سنگ ها نیز می تواند تعیین کننده قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما باشند. برخی از سنگ ها جنس های سخت و محکمی دارند. این مسئله زمان دریل کاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

در واقع راپل کاران برای فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نماهای سخت نیاز به وقت بیشتری دارند. برخی از سنگ ها نیز از دوام و استحکام بسیار پایینی برخوردار هستند.

در نتیجه ممکن است در حین سوراخ کاری خرد شوند و فرو بریزند. برای پیشگیری از این اتفاقات باید راپل کاران تمام موارد لازم را برای سوراخ کاری مدنظر قرار دهند.

با حوصله پیش بروند و دقت لازم را نیز در فرایند سوراخ کاری به کار بگیرند. بنابراین وجود این مسائل بر قیمت پیچ و رولپلاک نما تاثیر خواهد داشت.

هرچه زمان و مساحت بیشتری از سنگ نما تحت فرآیند پیچ رولپلاک قرار بگیرد، به همان نسبت نیز قیمت پیچ و رولپلاک نما افزایش پیدا می ‌کند.

دستمزد راپل کاران

راپل کاران یکی دیگر از مواردی هستند که قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما را تحت تاثیر قرار می دهند. راپل کاران به کمک طناب راپل امکان مستقر شدن بر روی نمای ساختمان را دارند.

این افراد از تجربه و تخصص کافی برای اجرای پیچ و رولپلاک نما برخوردار هستند. همچنین تجربه کافی در زمینه کار کردن با طناب راپل را دارند.

به راحتی می ‌توانند با طناب راپل به نقاط مختلف از نمای ساختمان شما بروند و فرآیند تثبیت سنگ نما را بدون هیچ گونه اتفاق و ناامنی انجام دهند.

بیمه هستند و مدت زمان طولانی را در پروژه های مختلف ساخت و ساز گذرانده اند. بنابراین شما می توانید با خیال راحت از عملکرد آن ها در محیط ساختمان بهره‌ مند شوید.

مطلب مهم دیگر اینکه دستمزد راپل کاران با توجه به فرآیندی که بر روی سنگ نما انجام می دهند و شغل پرخطری که دارند، بسیار مناسب بوده و بخشی از هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما را به خود اختصاص می ‌دهد.

تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما چگونه انجام می شود؟

تاثیر پیچ و رولپلاک نما

چرا طناب راپل جایگزین داربست شد؟

در گذشته فرآیند مقاوم سازی نما با داربست انجام می ‌شد. داربست ها نسبت به طناب راپل هزینه بیشتری را به خود اختصاص می دادند.

این نوع تجهیزات به مدت زمان طولانی برای اجرا نیاز داشتند.

به همین خاطر مقرون به صرفه نبودند و امتیازات لازم را برای مشتریان فراهم نمی کردند. ضمن اینکه داربست ها در کارکرد سایر افراد محدودیت ‌هایی ایجاد می ‌کردند.

به عنوان مثال امکان رفت و آمد راحت بر روی آن ها وجود نداشت و فرد عایق کار نمی‌ توانست به نقاط مختلف نمای ساختمان برود.

در نتیجه کیفیت کار کاهش پیدا می کرد و سرعت و دقت لازم در حین اجرای فرایند مقاوم سازی نما پایین می آمد.

زمانی که طناب راپل جایگزین داربست شد، دقت و سرعت کار افزایش پیدا کرد. طوری که عملکرد راپل قابل مقایسه با عملکرد داربست نبود. همچنین امکان تسلط بر روی کار فراهم شد.

در حال حاضر راپل کاران از تسلط لازم بر روی پروژه برخوردار هستند و می‌ توانند پروژه را با دقت و سرعت لازم به اتمام برسانند.

چرا سنگ ها باید مقاوم سازی شوند؟

برخی از افراد زمانی که سنگ نما را برای ساختمان مورد استفاده قرار می دهند، گمان می کنند

این نوع نماها نیاز به مراقبت و نگهداری ندارند و تا پایان عمر آن ها را از هرگونه بازسازی و تعمیر معاف می کنند. البته این فرضیه تا حد بسیاری درست است.

سنگ نماها نسبت به سایر نماها می توانند عمر مفیدی برای ساختمان تامین کنند. به شرطی که تحت فرایندهای مقاوم سازی مانند پیچ و رولپلاک سنگ نما قرار بگیرند.

در غیر این صورت نسبت به سایر متریال و مصالح نمای ساختمان بی کیفیت تر و سست تر عمل خواهند کرد.

ضمن اینکه می توانند خسارات مالی و جانی نیز برای شما به همراه داشته باشند.

چرا سنگ ها باید مقاوم سازی شوند؟

مقاوم سازی با پیچ و رولپلاک سنگ نما

بارها و بارها در اخبار روزمره شهری یا رفت و آمدهای روزانه شاهد ریزش یکباره سنگ نمای ساختمان یا تخریب ساختمان بوده‌ ایم. سنگ نماهای ساختمانی وزن زیادی دارند.

بنابراین فرایندهای مقاوم سازی آن ها از همان روزهای نخستین ساخت و ساز اهمیت دارد.

جاذبه زمین، وزن زیاد سنگ، افزایش وزن ساختمان، تثبیت غیر استاندارد سنگ نما بر روی نمای ساختمان و … می‌ توانند شرایط سقوط و تخریب ناگهانی سنگ ‌نما را ایجاد کنند.

جلوگیری از سقوط سنگ

سقوط و تخریب سنگ نما زمانی خطرناک است که یک فرد در حال عبور از حوالی ساختمان باشد. در چنین شرایطی سنگ نما احتمالاً بر روی سر عابر پیاده فرود می آید.

با توجه به اینکه سنگ نماهای امروزی در ابعاد بزرگی برش می‌ خورند و آماده می‌ شوند، احتمال بروز خسارات جانی قوت می‌ گیرد. این خسارات می توانند باعث از دست رفتن جان عابر پیاده نیز شوند.

در این شرایط صاحبان ساختمان، مالکان و پیمانکاران باید پاسخگو باشند.

برای پیشگیری از این مشکل، بهتر است از همان ابتدای ساخت و ساز فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما را مدنظر قرار دهید.

سنگ نماها با توجه به وزن بالا نیاز به تفکیک دارند، فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما دقیقاً مانند اسکوپ کردن سنگ عمل می کند و می ‌تواند بسیار مقاوم باشد.

چرا سنگ نماها ریزش می کنند؟

سنگ نماها به دلایل مختلفی بعد از مدتی دچار ریزش، تخریب یا سقوط ناگهانی می شوند. اول اینکه اصول ساخت در مورد تثبیت سنگ نما انجام نشده است.

بیشتر افرادی که بعد از سقوط سنگ نما به سراغ فرایندهای مقاوم سازی یا ساخت و ساز مجدد می روند، اعتراف می کنند که از مدت ها پیش با ریزش خرده سنگ از سنگ نمای ساختمان مواجه بوده اند اما به آن بی توجهی می کردند. تا اینکه به یکباره کل نمای ساختمان فرو ریخته است.

شرایط جوی و نفوذ رطوبت

به طور کلی سنگ ها تحت تاثیر شرایط جوی مختلف از جمله نوسانات دمایی، شرایط رطوبتی، باد، طوفان و … قرار می گیرند. نوسانات دمایی بیشترین تاثیر را بر تخریب و خرد شدن سنگ ها به همراه دارند.

سنگ ها در طی روز بر اثر تابش نور خورشید گرم شده و در طی شب انرژی بسیاری از دست می دهند. این انبساط و انقباض می ‌تواند زمینه لازم برای خرد شدن یا ترک برداشتن سنگ ها را به وجود آورد.

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما

از طرفی نیز ترک خوردگی سنگ ها زمینه لازم برای نفوذ رطوبت، آب باران، قطرات مه، شبنم و … را به وجود می آورد. در پی آن رطوبت به داخل سنگ نما نفوذ می کند،در نتیجه شرایط برای تخریب و سقوط سنگ نما مهیا می شود.

زمانی که قطرات آب به علت افت دمای شدید دچار یخ زدگی می شوند، به دیواره سنگ فشار وارد کرده و آن را از هم گسیخته می کنند. در نهایت این مسئله باعث سقوط و تخریب سنگ می‌ شود.

عوامل دیگری نیز می توانند شرایط برای ریزش و سقوط سنگ نما را فراهم کنند. به عنوان مثال طوفان یکی از عواملی است که می تواند سنگ نمای ساختمان را فرو بریزد. سنگ نمایی که سست شده با هر تکان شدید یا ضعیف می ‌تواند بر روی زمین بیفتد.

زلزله و سایر سوانح

زلزله نیز می تواند عامل مهمی برای سقوط سنگ نما باشد.

سنگ نماهایی که ساختار استانداردی ندارند و به شکل معلق بر روی نما قرار گرفتند، احتمال سقوط را بیشتر می کنند.

سنگ ها در همان فرایند اولیه ساخت و ساز باید به شکل اصولی جایگذاری شوند. یکی از مراحل مهم ساخت و ساز سنگ نما ریختن سیمان مناسب برای جایگذاری سنگ نما می باشد.

انجام این مراحل باید قبل از پیچ و رولپلاک سنگ نما در دستور کار قرار بگیرد. در برخی از مواقع پیمانکاران از سیمان های خشک و بی کیفیت برای پشت سنگ استفاده می کنند.

در نتیجه بعد از گذشت مدتی چسبندگی سنگ از بین رفته و شرایط برای سقوط سنگ ایجاد می شود.

سرما و گرما

همان‌ طور که گفته شد سرما و گرما نیز می ‌توانند شرایط انبساط و انقباض سیمان یا سنگ را ایجاد کنند و زمینه

ساز سقوط سنگ نما شوند.

بند کشی نامناسب سنگ ها نیز می تواند توجیهی برای سقوط و تخریب سنگ نما باشد.

در واقع زمانی که این بند کشی با مواد غیر استاندارد و نامناسب انجام شود، نمی‌ توان انتظار سنگ نمای مقاوم را داشت.

بنابراین چنین نمایی به شدت تحت تاثیر شرایط جوی اعم از بارش برف و باران قرار می‌ گیرد و رطوبت

نفوذ یافته به داخل سنگ نما می تواند بندکشی با مواد نامناسب را تحت تاثیر قرار دهد و زمینه سقوط سنگ نما را به وجود آورد.

چرا باید از پیچ گالوانیزه استفاده کنیم؟

زمانی که پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام می‌ دهیم، از حرکت سنگ به جلو جلوگیری می کنیم. در واقع سنگ ها بر روی هم قرار گرفته اند و در نهایت وزن آن ها به زمین انتقال می یابد.

پیچ های گالوانیزه تحت تست کششی قرار گرفته اند و مقاومت آن ها به خوبی محک زده شده است. طوری که قادر به تحمل وزن سنگ هستند و از سقوط و جدا شدن سنگ جلوگیری می کنند.

چرا باید از پیچ گالوانیزه استفاده کنیم؟

پیچ و رولپلاک نما

اهمیت راپل کاران با تجربه و متخصص

راپل کاران نیز می ‌توانند بخشی از امنیت یا خطرات مربوط به سنگ نما را ایجاد کنند.

به عنوان مثال زمانی که یک راپل کار فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام می دهد، باید بسیار مراقب باشد. اول اینکه این افراد در فضای ارتفاعی بالا کار می‌ کنند.

بنابراین هر گونه لوازم، تجهیزات و مصالحی که از دست آن ها رها شود، می تواند دردسر فراوانی ایجاد کند.

بنابراین این افراد تا زمانی که از تثبیت و جای گذاری سنگ‌ نما مطمئن نشدند، نباید آن را رها کنند.

چون ممکن است این سنگ با سرعت و شدت بسیار بالا بر روی سر افراد رهگذر یا ماشین های پارک شده در اطراف ساختمان سقوط کند. در نتیجه مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد.

پیچ و رولپلاک نما با راپل

پیچ و رولپلاک نما با راپل

همچنین راپل کاران در هنگامی که پیچ و رولپلاک سنگ نما را اجرا می ‌کنند، باید جدا شدن سنگ از نما را کنترل کنند.

نوع سوراخ کاری سنگ نما را تشخیص دهند.

برخی از سنگ ها بسیار ظریف هستند و نیاز به دقت و سوراخ کاری مناسب تری دارند.

فواصل سوراخ کاری نیز باید به دقت تخمین زده شود. در غیر این صورت پیچ و رولپلاک سنگ نما از حالت استاندارد خارج می‌ شود و نمی‌ تواند مقاومت لازم را برای ساختمان ایجاد کند.

تمام این فرآیند‌ها زمانی محقق می‌ شوند که شما راپل کاران با تجربه، متخصص و حرفه ای را برای فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار دهید.

این راپل کاران علاوه بر اینکه کار را با سرعت و دقت بیشتری انجام می دهند، اصول کار را نیز مد نظر قرار می دهند.

همچنین از به خطر افتادن جان افراد یا آسیب به ماشین های پارک شده فضای اطراف ساختمان و … نیز جلوگیری می کنند. در نهایت نیز حافظ جان خود هستند و از سهل انگاری و غفلت در حین انجام کار پرهیز می ‌کنند.

یک نمای استاندارد چگونه مقاوم سازی می شود؟

فاصله بین پیچ هایی که برای فرایند مقاوم سازی سنگ نما مدنظر قرار می‌ گیرند، اهمیت بسیاری دارد.

عده‌ای از افراد در تخمین فاصله ها دچار اشتباه می شوند. برخی از افراد نیز گمان می کنند برای اینکه مقاوم سازی سنگ نما را به درستی انجام دهند، باید تعداد پیچ های بیشتری بر روی سنگ نما مورد استفاده قرار دهند.

این تصور کاملا اشتباه است. واقعیت امر این است که سوراخ کاری بیش از اندازه سنگ نما، آن را بسیار ضعیف می ‌کند و همین مسئله می ‌تواند زمینه ساز سقوط و تخریب سنگ نما شود.

بنابراین راپل کاران باید بدانند پیچ و رولپلاک و سوراخ کاری سنگ نما با توجه به ضخامت سنگ نما و ابعاد آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در سنگ هایی که عرضی برابر با ۴۰ سانتیمتر دارند و طول آن ها نیز به بیش از یک متر می‌ رسد، بهتر است فاصله های بین پیچ ها حدود ۵۰ سانتی متر تخمین زده شود.

مقاوم سازی

اگر سنگ شما عرض کمتر از ۴۰ سانتیمتر دارد، بهتر است فاصله بین پیچ ها از ۵۰ سانتیمتر بیشتر باشد.

دریلی که برای سوراخ کاری سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرد، نیز اهمیت دارد. این دریل باید یک دریل استاندارد و مناسب باشد و دیمر داشته باشد.

دیمر کمک می کند که بتوانیم سرعت ضربه و چرخش دریل را تنظیم کنیم. در نتیجه دریلی که دیمر داشته باشد به ساختار سنگ آسیب وارد نمی کند و امکان اجرای کار با کیفیت را فراهم می آورد.

راپل کاران و تجهیزاتی که برای اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرند، اهمیت دارند و نمی توان از آن ها غافل شد اما کیفیت سنگی که قرار است تحت فرآیند پیچ و رولپلاک قرار بگیرد نیز مهم است.

مقاوم سازی

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

سنگ مناسب برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

سنگ های مرمریت یا آهکی سنگ های مناسبی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما نیستند. این نوع سنگ ها نیاز به مقاوم سازی دارند و دردسر راپل کاران را بیشتر می کنند.

چون فرایند سوراخ کاری آن ها بسیار زمان ‌بر بوده و باید با حوصله انجام شود. در غیر این صورت سنگ به شدت آسیب می بیند که احتمال دارد فرو بریزد. سنگ های تراورتن برای فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما مناسب می باشند.

چون این سنگ ها به راحتی سوراخ کاری می شوند و بافت نرمی دارند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از روش های مقاوم سازی نما در ساخت و ساز می باشد.

اگرچه ما برای استحکام نما متریال و مواد مناسب را انتخاب می کنیم اما بعد از گذشت مدتی نیاز به مقاوم سازی نما داریم.

بنابراین از روش های متفاوت مقاوم سازی نما کمک می‌گیریم.

دلیل اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از روش های مقاوم سازی برای نماهای سنگی است.

بسیاری از افراد تصور می کنند نماهای سنگی با توجه به مقاومت و استحکام بالایی که دارند،نیازی به پیش رولپلاک ندارند اما واقعیت امر این است که چنین نماهایی بعد از گذشت مدتی در اثر شرایط جوی دچار درز و شکاف می ‌شوند.

بی ‌توجهی به این ترک خوردگی ها می تواند زمینه تخریب و سقوط سنگ نما را به وجود آورد و شما را از نظر مالی متضرر کند.

دلیل اهمیت پیچ و رولپلاک

خطر پیچ و رولپلاک نکردن سنگ نما

گاهی اوقات تخریب نمای ساختمان عواقب شدیدتری به همراه دارد. به عنوان مثال

سقوط سنگ نما بر روی افراد یا ماشین های پارک شده شما را مستلزم پرداخت هزینه های مالی می کند. ضمن اینکه در برخی از موارد این سقوط می تواند باعث به خطر افتادن جان یا حتی مرگ آن ها شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در بحث امنیتی و مقاومتی ساختمان اهمیت قابل توجهی دارد و در واقع شما با این نوع مقاوم سازی نما نه تنها سایر افراد و ماشین های پارک شده را در برابر نمای ساختمان ایمن می کنید،

بلکه خود ساختمان را نیز در برابر شرایط جوی و عوامل بیرونی مقاوم ‌سازی می کنید.

همانطور که می دانید آلاینده ‌ها و شرایط جوی مانند رطوبت، باد و باران بعد از مدتی بر روی مقاومت ساختمان تاثیر می گذارند. بنابراین شگردهای مختلف برای پیچ رولپلاک، عایق بندی نما و… اهمیت قابل توجهی دارد.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما چه مزایایی دارد؟

تقریباً تمام شهرهای ایران نوسان دمایی قابل توجهی را در فصول مختلف سال تجربه می کنند. بنابراین فرقی نمی کند که شما ساکن چه

منطقه و چه شهری از کشور عزیزمان ایران باشید.

در هر صورت شما به فرآیند مقاوم ‌سازی نمای ساختمان نیاز دارید. البته روش مقاوم سازی نمای ساختمان با توجه به متریال و مصالح به کار رفته در نما متفاوت است.

پیچ و رولپلاک سنگ نما همان طور که مشخص است برای سنگ نماهای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا در مناطق کوهستانی از سنگ نما استقبال می شود؟

نماهای ساختمانی مخصوصاً در مناطق کوهستانی و مرطوب از نوع سنگی است. بیشتر افراد ساکن این مناطق چنین تصوری دارند که

نماهای سنگی نسبت به دیگر نماها از مقاومت قابل توجهی برخوردار هستند و می ‌توانند عمر بهینه و مطلوبی داشته باشند. در واقع زمانی که صاحبان خانه، پیمانکاران و سایر افراد از نماهای سنگی استفاده می کنند، گمان می‌ کنند

که گزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی را به کار گرفته اند. این تصور کاملا درست است اما توجه داشته باشید که سنگ نماهای ساختمانی علیرغم زیبایی، تنوع رنگ، جلوه و براق بودن نیاز به مراقبت و نگهداری دارند.

چرا در مناطق کوهستانی از سنگ نما استقبال می شود؟

مقاوم سازی نمای ساختمان

اهمیت مراقبت و نگهداری از سنگ نمای ساختمان

زمانی که از این نوع نما بر روی فضاهای ساختمانی استفاده می کنید، باید به شکل مداوم آن ها را مورد بررسی قرار دهید. سنگ نماهای

ساختمانی نیز تحت تاثیر شرایط جوی، فرآیندهای آلودگی، باران اسیدی، تابش نور خورشید و … قرار می گیرند. به همین خاطر سنگ ها بعد

از مدتی ریزش می کنند و شما باید فرایند جلوگیری از این ریزش را انجام دهید.

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از روش های مقرون به صرفه و عالی برای تثبیت سنگ نما در جایگاه خود است.

سنگ ها بعد از این که تحت تاثیر فرآیند رطوبت و بارش قرار گرفتند، دچار درز و شکاف می شوند. زمانی که این درز و شکاف ها بر روی سنگ نمای ساختمان پدید آمدند،

زمینه برای نفوذ و ورود هر چه بیشتر آب باران، رطوبت، برف و … فراهم می شود. در نتیجه این رطوبت با افت دما در داخل سنگ دچار حجم بیش از اندازه می شود.چرا که یخ می زند.

در چنین حالتی یخ به وجود آمده در درون سنگ نما به دیواره سنگ فشار وارد کرده و باعث به وجود آمدن درز و شکاف بر روی آن می شود.

سقوط یا تخریب سنگ نما اگرچه در اولین یخبندان اتفاق نمی‌ افتد اما بعد از گذشت مدتی در اثر تکرار و توالی حتماً زمینه ‌ساز تخریب و نابودی سنگ نمای ساختمان فراهم خواهد شد.

اهمیت پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک سنگ نما به عنوان یک روش پیشگیری ایده‌آل می ‌تواند از بروز این گونه خسارات و تحمیل هزینه‌ های سرسام ‌آور جلوگیری

نماید. فقط کافی است که شما پیچ و رولپلاک سنگ نما را به موقع به مرحله اجرا درآورید.

در این صورت سود بسیاری خواهید کرد و از عمر بادوام این فرایند تا سال ها بهره مند خواهید شد. پیچ و رولپلاک سنگ نما چه مزایا و فوایدی برای ساختمان ها دارد؟

پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی از مواردی است که برای ایمن سازی ساختمان مورد توجه قرار می گیرد. ممکن است این نوع مقاوم سازی در نگاه اول بسیار پرهزینه و زمان بر به نظر برسد.

همچنین بسیاری از افراد در نگاه کلی متوجه ضرورت چنین فرآیندی نمی شوند. به همین خاطر آن را غیر ضروری و بی اهمیت می دانند.

حال واقعیت امر این است که تمامی افراد بعد از مدتی متوجه مزایا و سود پیچ و رولپلاک سنگ نما می شوند.

در واقع آن ها متوجه می شوند که پرداخت هزینه برای پیچ و رولپلاک نما بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است و باعث صرفه جویی در هزینه های دیگر نیز می شود.

مهم ترین خدمات طناب کار راپل در کرج چیست؟

پیچ و رولپلاک سنگ نما

مزیت اجرای پیچ و رولپلاک سنگ با راپل

پیچ و رولپلاک سنگ نما برای ممانعت از سقوط سنگ نما انجام می شود. این فرآیند به کمک پیچ های ضد زنگ و گالوانیزه در محل انجام شده و و حدود 30 سال ماندگاری دارد.

بتونه کردن سنگ ها و استفاده از متریال و تجهیزات مناسب در حین کار از دیگر شرایط ایده آل برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد.

این موضوع زمانی مورد اهمیت قرار می گیرد که سنگ نمای ساختمان شل شده باشد و هر لحظه احتمال ریزش آن وجود داشته باشد.

برای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان از طناب راپل استفاده می‌شود. طناب راپل از تجهیزاتی است که روند کاری برای مقاوم سازی نمای ساختمان را با کیفیت، دقیق و سرعتی می کند.

همان طور که می دانید در حال حاضر در بیشتر شهرهای پرجمعیت و پرترافیک همچون مشهد، تهران، اصفهان، شیراز و… استفاده از نماهای سنگی در اولویت قرار دارد.

نماهای سنگی بهتر از سایر نماها می توانند در برابر شرایط آب و هوایی و محیطی مقاومت داشته باشند.

بنابراین این نوع مصالح نسبت به دیگر مصالح ترجیح داده می شوند.

ضرورت پیچ و رولپلاک برای نماهای سنگی

اگر چه نماهای سنگی مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی و جوی دارند اما بعد از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی پیدا می کنند.

روش های نگهداری سنگ نما، پیچ و رولپلاک نما در محل می باشد.

همان طور که می دانید سنگ ها نیز بعد از قرار گیری به مدت طولانی در معرض رطوبت، آب، باران و جریانات هوای سرد و گرم دچار شکستگی و ترک‌های مختلفی می شوند.

سنگ های نما در فصل زمستان و پاییز بیشترین نوسانات دمایی را تجربه می‌ کنند.

مزایا و اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

عواقب مقاوم نکردن سنگ نما

به گونه ای که در طی روز به بالاترین درجه حرارت می رسند و در طول شب نیز پایین‌ ترین دما را تجربه می کنند.

همین مسائل به مرور زمان باعث بروز شکستگی یا درز و شکاف ها در سنگ ها می شود. این درز و شکاف ها امکان ورود و نفوذ آب باران به داخل نمای ساختمان را به وجود می آورد.

در نتیجه به مرور زمان این نوع شکستگی و درز و شکاف ها باعث افزایش حجم سنگ ها می گردد.

سنگ نمای ساختمان با توجه به حجم قابل توجه به دست آورده می تواند مشکلات بسیاری را برای عابران و خودروهای پارک شده به وجود آورد.

بسیاری از افراد در وضعیت مقاوم سازی نما بسیار کوتاهی کرده اند. عابرانی که از پیاده رو اطراف ساختمان عبور می کنند،

این تصور را ندارند که با سقوط سنگ نما مواجه شوند. این مسئله می‌ تواند مشکلات به مراتب زیادی را برای پیمانکاران صاحبان و ساکنین ساختمان ایجاد کند.

پیچ و رولپلاک نما توسط افراد متخصص و حرفه ای

برای پیچ و رولپلاک سنگ نما از افراد متخصص و حرفه‌ای کمک گرفته می‌ شود. این افراد می ‌توانند بدون نیاز به داربست پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام دهند.

در واقع استفاده از داربست پیچ و رولپلاک نما را سخت و دشوار می کند و همچنین برای ایجاد داربست نیاز به پرداخت هزینه بیشتری است. ضمن اینکه داربست ها از مقاومت کمتری نسبت به طناب راپل برخوردار هستند.

مهم ترین خدمات طناب کار راپل در کرج چیست؟

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان با راپل

راپل کاران حرفه ای به راحتی می‌ توانند با طناب راپل کار کنند. این طناب امکان حرکت آسان و راحت را بر روی نما فراهم می کنند.

همچنین شرایط ایده آل برای انجام پیچ و رولپلاک نما را در نواحی مختلف نما به وجود می آورند. زمانی که پیچ کردن سنگ نما را انجام می دهید، در واقع یک اقدام پیشگیرانه انجام داده اید.

این اقدام پیشگیرانه می تواند از بروز خسارات مالی و جانی و مشکلات جلوگیری کند. امروز مقاوم‌سازی نما برای هر نوع ساختمانی با هر نوع کارکرد و موقعیتی اهمیت زیادی دارد.

توجه داشته باشید که پیچ و رولپلاک نما مخصوص شهرهای بارانی و مرطوب نیست این نوع مقاوم سازی سنگ ها برای هر نوع نمای سنگی در شهر بزرگ و کوچک اهمیت دارد.

از چه نوع مصالحی استفاده کنیم در مقاوم سازی نما

زمانی که از سنگ نما بر روی نمای ساختمان استفاده می‌ کنیم، باید یک سنگ نمای با کیفیت را برای کار انتخاب کنیم.

سنگ نمای با کیفیت، سنگ نمایی است که امکان جذب بتن دارد و می تواند عملیات اسکوپ را به خوبی پشت سر بگذارد.

اسکوپ کردن سنگ در واقع همون مهار کردن سنگ است که به کمک شیار انداختن پشت سنگ و مفتول انجام می گیرد.

در نهایت نیز از پیچ و رولپلاک نما استفاده می شود. این کار برای تکمیل مقاوم سازی نما انجام می گیرد.

در واقع زمانی که از پیچ کردن سنگ نما استفاده می کنیم، مطمئن می‌ شویم که مقاوم سازی نما را به شکل کاملا اصولی انجام داده‌ایم.

انتخاب تجهیزات و مواد مناسب برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

برای انجام پیچ و رولپلاک نما باید از مواد باکیفیت استفاده کنید.

در غیر این صورت بعد از مدتی دچار بروز اختلال و مشکل در روند پیچ و رولپلاک نما می شوید و مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای مقاوم سازی خواهید شد.

بهتر است از ابتدا بر روی انتخاب شرکت مناسب جهت ارائه خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما وسواس و حساسیت

به خرج دهید. توجه داشته باشید که برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما شرکت‌هایی را انتخاب کنید که خدمات و متریال خود را در انجام کار تضمین می کنند.

این کار را شرکت جهان راپل به راحتی و با سابقه 18 ساله خود و با ضمانت 15 ساله انجام میدهد

راپل در کرج

پیچ و رولپلاک سنگ نما با تجهیزات

از کدام پیچ و رولپلاک استفاده کنیم؟گالوانیزه یا معمولی

پیچ هایی که در فرآیند پیچ کردن سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، باید از کیفیت و متریال مناسبی برخوردار باشند.

چون تنها در مقاوم سازی ساختمان اصولی و ایمن می توان انتظار مقاومت نما را داشت.

اگر پیچ های گالوانیزه و ضد زنگ مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

بیشتر پیچ هایی که برای فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرند، کیفیت چندانی در مقابل

تابش نور خورشید، نوسانات دمایی، آب باران، رطوبت و… ندارند. به همین خاطر بر روی استفاده از پیچ های مناسب در مقاوم سازی سنگ نما تاکید می شود.

چگونه پیچ و رولپلاک کنیم و اندازه قانونی پیچ چقدر است؟

برای اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما باید سوراخ های مناسبی بر روی سنگ نما ایجاد شود.

تنها افراد متخصص و حرفه ای که سابقه درخشان در زمینه نماکاری و پیچ و پلاک دارند، می توانند این فرآیند را بدون دردسر انجام دهند.

سوراخکاری سنگ نماهای مختلف نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد. بعضی از سنگ ها در برابر سوراخکاری و فشار

مقاومت چندانی ندارند و به سرعت ترک می ‌خورند و شکسته می شوند. بنابراین باید این فرآیند با دقت و حوصله انجام شود.

طولی که برای سوراخکاری سنگ و پیچ و رولپلاک سنگ نما مدنظر قرار می‌ گیرد، برابر با ۵ سانتی متر است. این طول می تواند تثبیت سنگ نما را به خوبی انجام دهد.

در فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما باید به انتخاب سایز رولپلاک نیز توجه شود.

توجه داشته باشید اگر می‌ خواهید مقاوم سازی نمای ساختمان به شکل اصولی و ایمن انجام شود،

حتماً اندازه رولپلاک ها را به شکل یکسان انتخاب کنید. کوچک یا بزرگ بودن رولپلاک ها بر روی سنگ نما می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند.

انتخاب پیچ مناسب

برای انتخاب جنس پیچ ها نیز می‌ توانید از فلزات مختلف همچون فولاد، استیل و یا گالوانیزه استفاده کنید.

هر کدام از این فلزات با توجه به شرایط تولید ویژگی های متفاوتی را از خود ارائه می‌ کنند.

پیچ های فولادی مقاومت قابل توجهی دارند، پیچ های استیل از نظر انعطاف و نرمی در وضعیت مناسبی قرار می گیرند.

اگر می خواهید از پیچ های فولادی برای فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده کنید، حتماً این نوع پیچ ها را در نوع آبکاری شده مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب پیچ مناسب

پیچ و رولپلاک سنگ نما چگونه انجام می شود؟

پیچ و رولپلاک سنگ نما با داربست یا راپل؟

داربست های فلزی برای جابجایی نیاز به نیروی کار بالایی دارند. ضمن اینکه می توانند سرعت و دقت کار را پایین بیاورند.

در واقع داربست ها با ایمنی بالا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

برای انجام فرآیند پیچ کردن سنگ نمای ساختمان، به تجهیزات دیگری همچون ساب زن و دستگاه فرز نیز نیاز دارید.

تمام این تجهیزات می تواند سرعت و دقت فرآیند پیچ کردن سنگ نما را فراهم کند.

توجه داشته باشید که کار در ارتفاع بالا برای افراد تازه کار و آماتور بسیار سخت و دشوار است.

به همین خاطر راپل کاران را از افراد حرفه‌ای، با تجربه و متخصص انتخاب می کنند.

کار در ارتفاع می تواند تعادل افراد را بر هم بزند. همچنین ممکن است افراد تسلط چندانی بر انجام کار نداشته باشند.

مطالب جامع درباره راپل پیشنهاد میکنم حتما مطالعه بفرمایید: راپل چیست؟

مزایا و اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

پیچ و رولپلاک سنگ نما برای تثبیت و مقاوم سازی نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرد.

مقاوم سازی نما از دیرباز تاکنون به روش های مختلفی انجام می شده اما متاسفانه هر کدام از این روش ها بعد از مدتی منسوخ می شدند و کارایی خود را از دست می دادند.

برای پیچ و رولپلاک سنگ به ابزار و تجهیزات مختلف نظیر پیچ، رولپلاک، دریل و… نیاز دارید.

هر کدام از این ابزار زمانی می تواند در فرآیند مقاوم سازی نمای ساختمان کارایی داشته باشد که با دقت و هوشیاری انتخاب شده باشد.

نکات مهم در هنگام پیچ و رولپلاک سنگ نما

در هنگام اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما شاهد خاکی شدن نما و خروج گرد و غبار از نمای ساختمان هستیم.

از این رو ممکن است شما بعد از اجرای این عملیات نیاز به شستشوی نمای ساختمان نیز داشته باشید.

اگر چه به طور کلی 2 مدل پیچ برای مقاوم سازی نمای ساختمان وجود دارد اما ما به شما پیچ های 2 سو را ابداً پیشنهاد نمی کنیم.

در بیشتر موارد پیچ های 2 سو در زمان بسته شدن با پیچ بند، از سرمته خارج می شوند و همین موضوع امکان پیچ و رولپلاک سنگ را سخت و زمان بر می کند.

نکات مهم پیچ و رولپلاک
نکات مهم پیچ و رولپلاک سنگ نما

اگر چه امروزه راپل کاران از طناب راپل برای اجرای پیچ کردن سنگ نمای ساختمانی استفاده می کنند

اما باز هم سرعت کاری برای آن ها اهمیت زیادی دارد.

راپل کاران نمی توانند به مدت طولانی در فضای نمای ساختمان به شکل معلق باقی بمانند.

طولانی شدن کار، خسته شدن راپل کاران را به دنبال دارد و کیفیت کار آن ها را کاهش می دهد.

پیچ های چهارسو سهولت در پیچ کردن و افزایش سرعت را به وجود می آورند. برای پیچ و رولپلاک سنگ نما از سرمته 3 سو و پیچ 4 سو کمک بگیرید.

پیچ انتخابی شما برای این فرآیند مهم باید با روکش گالوانیزه همراه باشد. این پیچ در برابر زنگ زدگی مقاومت قابل توجهی دارد.

خدمات شرکت جهان راپل در پیچ و رولپلاک سنگ نما

شرکت جهان راپل تمام اقدامات لازم برای پیچ و رول پلاک سنگ نما را به مشتریان خود عرضه می کند.

این شرکت نیروی کار حرفه ای و متخصص را برای اجرای پیچ کردن سنگ نما به شما معرفی می کند.

این نیروی کار حرفه ای سرعت کاری بالایی دارند و کیفیت کاری خود را در تمام مراحل حفظ می کنند.

متریال به کار گرفته شده توسط نیروی کار شرکت جهان راپل بسیار با کیفیت می باشد و بر روی روند کار نظارت لازم انجام می شود.

خدمات جهان راپل
خدمات جهان راپل

نیروی کاری شرکت جهان راپل در زمان تعیین شده و مشخص کار را به مشتری و کارفرما تحویل می دهد.

بنابراین کارفرما و مشتری نیاز به تذکر و پیگیری مداوم کار ندارند. نیروی کاری شرکت جهان راپل از وجدان کاری و تعهد بالا

برخوردار است و تمام موارد ایمنی و اصولی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما را مدنظر قرار می دهد.

زمانی که شما شرکت جهان راپل را برای انجام پیچ و رولپلاک

نما انتخاب کرده اید، یعنی کیفیت و دقت کار شرکت را باور دارید. شرکت نیز به پاس این باور کار شما را به متخصصان حرفه ای شرکت محول می کند.

برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما از پیچ های مرغوب و با کیفیت به همراه دریل های مناسب استفاده می شود.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

قیمت پیچ و رولپلاک یکی از مواردی است که در انجام مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرد.

شرکت جهان راپل قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی را برای خدمات خود در نظر می گیرد.

با مقایسه قیمت تعیینی این شرکت و سایر شرکت ها متوجه بهینه بودن و مطلوب بودن قیمت شرکت خواهید شد.

شرکت جهان راپل همواره سعی دارد خدمات خود را به شکل جامع و با قیمت مناسب به مشتریان عرضه کند.

برای اسکوپ کردن سنگ ها ابتدا باید دریل کاری انجام دهید. پیچ ها را درون سوراخ های آماده شده قرار دهید.

رولپلاک ها را به درون سوراخ ها کوبیده و به کمک دریل پیچ بند، پیچ ها را ببندید. در ادامه نیز بتونه کردن یا رنگ زدن پیچ ها را انجام دهید.

این کار برای یکدستی سنگ نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرد.

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ اسکوپ شده

محدوده های دیگر همچون قاب پنجره و ستون دارای سنگ های باریک و کم عرضی هستند و به همین علت امکان اسکوپ شدن ندارند.

بسیاری از پیمانکاران ساختمانی در هنگام ساخت و ساز به کارفرما اعلام می کنند که سنگ نما دارای اسکوپ می باشد.

با این وجود بهتر است شما این نوع سنگ ها را نیز در نمای ساختمان به خوبی پیچ و رولپلاک کنید و مقاومت آن ها را افزایش دهید.

در واقع سیم های به کار رفته در پشت سنگ ها بعد از گذشت مدتی زنگ می زنند و همین مسئله زمینه برای سقوط و ریزش سنگ را فراهم می آورد.

برای ترمیم سنگ های ریخته و جدا شده نمای ساختمان نیز می توانید راه های مفید و موثر را انتخاب کنید.

در واقع شما می توانید سنگ هم رنگ و مشابه نمای ساختمان انتخاب و آن را با چسب سنگ به نما بچسبانید. در ادامه نیز از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده کنید.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای رومی

ممکن است پیچ و رولپلاک سنگ نما بر روی نمای رومی ساختمان انجام شود. همان طور که می دانید این سنگ نماها بسیار کم عرض و باریک هستند.

به همین خاطر راپل کاران در حین پیچ و رولپلاک سنگ نما باید دقت زیادی به خرج دهند و تمام جوانب را مدنظر قرار دهند.

سنگ های کم عرض و باریک در جریان پیچ و رولپلاک سنگ نما با ضربه کم و دور بالای دریل سوراخ می شوند. این مسئله برای جلوگیری از شکستگی یا ترک خوردگی سنگ نما مدنظر قرار می گیرد.

پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان به شکل اصولی

 

پیچ کرن سنگ رومی

ممکن است در نماهای باریک ابتدا از مته کوچک برای سوراخ کردن نما استفاده شود.

در ادامه نیز از مته نمره بالاتر برای باز کردن محل سوراخ استفاده گردد. این موضوع برای جلوگیری از شکستگی سنگ نما مورد توجه قرار می گیرد

مشکلترین نماها نمای رومی میباشد چون در ان از سنگهای 5 سانتی تا 20 سانتی استفاده شده و سوراخ کاری ان با دریل مشکل است و

ما برای سوراخ کردن برای یک پیچ حدودا 5 دقیقه زمان میبرد یا بیشتر و این امر برای سنگهای معمولی تراورتن 40 سانتی هر 10 سانیه یک پیچ است

برای همین است که قیمت کار نما رومی بیشتر از نماهای معمولی نیز میباشد.

برای سوراخ کاری نما رومی از یک دریلی که با چکشی ضعیفتری میباشد استفاده میکنیم که مبادا سنگ از کمر بشکند و کار ما بیشتر شود و هم نما خراب شود.

چون وقتی سنگی از روی نما ریزش میکند و بخوایم دوباره اون رو نصب کنیم مثل روز اول نمیشه بخاطر همین است که باید با دقت تمام این

کار انجام شود و باید از بهترین افراد استفاده شود.

میخوام درباره پیچ و رولپلاک سرامیک توضیح بدم

پیچ و رولپلاک سرامیک با سنگ خیلی متفاوت است چرا؟چون جنس سرامیک با سنگ فرق میکند سرامیک جنس خشک و نازکی دارد

که با اثابت کوچیک ترین ضربه احتمال شکستن دارد و برای انجام بهترن روش برای پیچ و رولپلاک سرامیک نما و حتا داخل نورگیر{پاسیو}

از پیچ و واشر گالوانیزه میباشد.

چرا باید حتما پیچ و رولپلاک سرامیک نما باید گالوانیزه باشد؟

در پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج و تهران یا استانهای دیگر موقع انجام کار میشود پیچ و رولپلاک سنگ نما را با بتونه و چسب پر کرد

ولی سرامیک انگونه نیست چون پیچورولپلاکی که میزنیم با واشر میباشد و روی درز سرامیک قرار میگیرد و بیرون از سرامیک هست و

این باعث این میشود که کوچیک ترین بارندگی و اب خوردن به نما پیچ و رولپلاک و واشر شروع کند به زنگ زدن و کل نما با شره های

زنگالها پر شود و هیچ کاری از دست شما بر نمی اید و مجبور میشوید نما را همینگونه رها کنید به حال خودش و یا اینکه نمای ساختمان را

تعقیر دهید چون زنگالهایی که بر روی نما می مانند اصلا از بین نمیروند و تنها راه از بین بردن باید اسید شویی شود که این کار کلا نما را باطل

میکند من به افرادی که برای کار با من تماس میگیرند و میگوین که فلانی قیمت پایینتری میزند میگویم که کار خوب با جنس خوب قیمت بالاتری

دارد چه لزومی دارد که یک نفر بخواد کلی از قیمت اصلی و درجه یک یک شرکت پایینتر قیمت بدهد و باید به این موضوع

فکر کرد که کار ضعیف با جنس درجه 3 و بدون کیفیت بعدها باید دو برابر هزینه کنید پس هیچ ارزونی بی دلیل نیست

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اکیپ عالی هستین واقعا ممنونم بابت آب بندی و پیچ و رولپلاک سنگ نما

  پاسخ
  • نویسنده سایت
   27 دی 1400 02:40

   واقعا ممنون حسین اقای خانی که با نظر مثبت خود ما را خوشحال کردید واقعا ممنون ما وضیفمون رو انجام دادم سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟