مزایای پیچ و رولپلاک با طناب چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای پیچ و رولپلاک با طناب چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از موارد ایمن سازی سنگ نمای ساختمان هاست. در واقع مقاوم سازی نما به کمک طناب انجام می…
پیچ و رولپلاک سنگ چگونه انجام میشود؟

مزایای پیچ و رولپلاک با طناب چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از موارد ایمن سازی سنگ نمای ساختمان هاست. در واقع مقاوم سازی نما به کمک طناب انجام می شود. این طناب امکان موقعیت یابی مناسب را برای راپل کار فراهم می کند و شرایط مناسب برای جا به جایی و حرکت او را ایجاد می نماید. در واقع پیچ و رولپلاک با طناب سرعت کار را افزایش می دهد و از بروز اختلال در روند کار جلوگیری به عمل می آورد.

زمان مناسب برای پیچ و رولپلاک با طناب

بسیاری از افراد درباره زمان انجام و اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما سوال می پرسند. در واقع باید دید چه زمانی برای انجام پیچ کردن سنگ نمای ساختمان مناسب است؟ به طور کلی نیاز به اجرا پیچ و رولپلاک در نماهای مختلف متفاوت است. البته هر نمایی این نیاز ضروری و حیاتی را با نشانه ها و علائم خاصی نشان می دهد. به عنوان مثال ریزش برخی از قسمت های سنگ نما حتی به شکل جزئی و بسیار کم می تواند نشانه خوبی برای پیچ کردن سنگ نما باشد. با مشاهده اولین نشانه های ریزش و سقوط سنگ نما باید پیچ و رولپلاک با طناب را انجام دهید.

مزایای پیچ و رولپلاک با طناب چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مناسب برای پیچ و رولپلاک با طناب

مدت زمان مشخصی برای انجام پیچ کردن سنگ نما وجود ندارد. برخی از این نماها با گذشت مدت زمان کمی نیاز به پیچ کردن پیدا می کنند. نمونه سنگ هایی نیز وجود دارند که بعد از 15 سال نیاز به پیچ و رولپلاک با طناب می یابند. این موضوع به عوامل مختلفی همچون تهیه ملات پشت سنگ نما، سنگ کاری نما، نوع متریال سنگ مورد استفاده بر روی نما و… مربوط می شود. به طور کلی نماهای سنگی برای تثبیت نیاز به اجرای پیچ و رولپلاک دارند. این موضوع در نماهایی که به روش غیر اصولی آماده می شوند، بیشتر مورد توجه است. در واقع این نوع نماها در مدت کمتری نیاز به پیچ کردن پیدا می کنند.

اهمیت پیچ و رولپلاک با طناب

در صورتی که به پیچ و رولپلاک نما توجهی نشود، احتمالاً با سقوط سنگ نما مواجه خواهیم بود. قطعاً این موضوع هزینه به مراتب سنگین تری برای کارفرمایان و مشتریان به دنبال دارد. در واقع اگر این سنگ نما از بالا سقوط کند، کاملاً از بین می رود. در نتیجه کارفرما باید مصالح و متریال جدیدی برای سنگ کاری نمای ساختمان در نظر بگیرد و نیروی کار مناسبی برای نماکاری در نظر داشته باشد. بنابراین بهتر است از همان ابتدا از اصول ایمنی و تجهیزات مناسب برای سنگ کاری نمای ساختمان غافل نشوید.

مزایای پیچ و رولپلاک با طناب چیست و چه کاربردی دارد؟

اهمیت پیچ و رولپلاک با طناب

نماها بعد از مدتی به شکل طبیعی دچار فرسودگی و هوازدگی شده و فرو می ریزند. شما باید پیچ و رولپلاک با طناب را پیش از فرو ریختن سنگ نما انجام دهید.

فعالیت های که با طناب انجام می شوند؟

فعالیت های مختلف نما و ساخت و ساز با استفاده از طناب راپل انجام می شود. نماشویی از جمله کارهایی است که در جوامع شهری به ویژه شهرهای صنعتی اهمیت زیادی دارد. شهرهای صنعتی منابع آلوده کننده زیادی دارند و معمولاً با هوای آلوده مواجه هستند. آلاینده ها به شکل تدریجی بر روی نمای ساختمان قرار می گیرند و ظاهر نما را کثیف می کنند. اگر از شستشوی نما غافل شوید، بعد از مدتی با چهره کثیف ساختمان مواجه می شوید.

ظاهر و زیبایی ساختمان در قیمت گذاری آن نقش مهمی دارد. در واقع این موضوع برای جذب مشتری اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر جوامع شهری استفاده از نماهای سنگی را به سایر نماها ترجیح می دهند. البته نماهای سنگی همواره ثابت کرده اند که در میان سایر نماها از ویژگی های مقاومتی بهتری برخوردار هستند و عمر بیشتری دارند. تمام این ویژگی ها نشان می دهد که انتخاب نماهای سنگی به مراتب مقرون به صرفه تر از سایر نماها می باشد.

نماشویی با راپل

برای نماشویی سنگ نمای ساختمان نیز از طناب استفاده می شود. در واقع شستن این نماها با داربست به سختی امکان پذیر است و هزینه و زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. سنگ نماهای ساختمانی ویژگی های مثبت زیادی برای انتخاب دارند. البته این نوع نماها معایبی نیز به همراه دارند. در واقع این نوع نماها تحت تاثیر آب باران، رطوبت دما، انبساط و انقباض شدید، تغییرات دما، نور خورشید، وزش باد و… قرار می گیرند. به همین علت بعد از مدتی نیاز به پیچ و رولپلاک با طناب دارند. این کار بخشی از ایمن سازی کلیه ساختمان های سنگی محسوب می شود و باید به خوبی و به موقع انجام شود.

هر نوع خلل یا شکافی در سطح سنگ نماهای ساختمانی می تواند باعث ترک خوردگی یا شکستگی سنگ نما شود. جداسازی سنگ نمای ساختمانی نیز می تواند مشکلات زیادی برای کارفرما ایجاد کند. تمام ساختمان ها باید ایمنی لازم را برای رهگذران و عابران به وجود آورند و از خسارات مالی به ماشین های پارک شده جلوگیری کنند.

فواید پیچ و رولپلاک با طناب

پیچ و رولپلاک با طناب امکان مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان را فراهم می آورد. این سنگ ها به کمک پیچ و رولپلاک با طناب به خوبی در موقعیت خود فیکس می شوند. توجه داشته باشید که بیشتر سنگ نماها دارای حجم و ابعاد بالایی هستند و وزن زیادی را به خود اختصاص می دهند. از این رو با وجود ملات کاری و اسکوپ کردن صحیح نیز باید پیچ و رولپلاک با طناب را انجام دهند. این پیچ و رولپلاک نیز باید به شکل استاندارد انجام شود. در واقع برای این کار باید از پیچ مناسب گالوانیزه استفاده شود.

مزایای پیچ و رولپلاک با طناب

پیچ و رولپلاک با طناب

همچنین باید فاصله بین پیچ های گالوانیزه به خوبی تخمین زده شود. این فاصله ها با توجه به میزان ضخامت سنگ و ابعاد آن تعیین می گردد. برای شروع پیچ و رولپلاک با طناب از راپل کاران حرفه ای و با تجربه استفاده می شود. این راپل کاران سرعت کاری بالایی دارند و کار خود را با دقت بالا انجام می دهند. پیچ و رولپلاک با طناب باید توسط راپل کارانی انجام شود که حداقل یک سال تجربه کار دارند. این راپل کاران خطای کمتری در حین کار دارند و کار با کیفیت تری انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟