بهترین روش برای مهار سنگ چیست؟

بهترین روش برای مهار سنگ چیست؟ از آنجایی که بیشتر متریال و موادی که برای نماکاری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، سنگ هستند بنابراین روش های مقاوم سازی…
بهترین روش برای مهار سنگ

بهترین روش برای مهار سنگ چیست؟

از آنجایی که بیشتر متریال و موادی که برای نماکاری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، سنگ هستند بنابراین روش های مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. این مقاوم ‌سازی برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار و خسارات جانی و مالی مد نظر قرار می‌گیرد. سنگ نماهای ساختمان با توجه به وزن و ابعادی که دارند، می توانند فشار بسیاری را بر ساختمان تحمیل کنند. بنابراین شناخت بهترین روش برای مهار سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

خصوصیات بهترین روش برای مهار سنگ

بهترین روش برای مهار سنگ به شما کمک می کند تا مقاوم سازی سنگ نما را به شکل مطلوب و ایده‌آل انجام دهید. ضمن اینکه این روش بسیار ارزان است و هزینه به مراتب کمتری را نیز به خود اختصاص می دهد. همچنین از دوام و استحکام لازم برخوردار بوده و می‌تواند با عمر بهینه و مطلوب مورد استفاده قرار بگیرد.

خصوصیات بهترین روش برای مهار سنگ

بهترین روش برای مهار سنگ

در حال حاضر بهترین روش برای مهار سنگ استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نماست. این روش برای هر نوع سنگی قابل به کارگیری است و از عمر نسبتاً طولانی برخوردار می باشد. فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما با توجه به نوع سنگ نما متفاوت خواهد بود. برخی از سنگ نماها از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. در چنین حالتی زمان انجام فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما افزایش پیدا می‌کند. همچنین دریل به‌کارگیری برای سوراخ کاری نیز باید به شکل متناسبی انتخاب شود.

تمام این موارد برای مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان به شکل اصولی مد نظر قرار می گیرد. اگر چه در گذشته بهترین روش برای مهار سنگ روش های مختلفی بوده اما امروزه تنها روش موثر، مفید، مقرون به صرفه و کم‌هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نماست. این فرآیند به کمک طناب راپل انجام می‌شود و در صورتی که به شکل اصولی انجام بگیرد، مزایا و فواید بسیاری را برای پیمانکاران و صاحبخانه به همراه خواهد داشت.

پیچ و رولپلاک سنگ نما می تواند از نفوذ رطوبت، هوای سرد و گرم به داخل فضای ساختمان جلوگیری کند. ضمن اینکه عایق مناسبی نیز برای محیط داخلی ساختمان باشد. همچنین در شهرهای آلوده نیز چنین فرآیندی از ورود هوای ناسالم و آلوده به فضای داخل ساختمان جلوگیری می کند. با این روش می‌توان زمستان های بهینه و مطلوب و تابستان‌های خنک را تجربه کرد.

صرفه جویی در انرژی با بهترین روش برای مهار سنگ

همانطور که می دانید صرفه جویی در انرژی در شهرهای پرجمعیت و ساختمان های اشتراکی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در واقع کلیه تکنیک ها و روش های ساختمان سازی یا تعمیر و بازسازی در راستای صرفه جویی انرژی به کار گرفته می شود. از این رو از روش پیچ و رولپلاک سنگ نما به عنوان بهترین روش برای مهار سنگ بسیار استقبال می شود. این روش با هزینه‌ای کم امکان شرایط متعادل را در فضای ساختمان ایجاد می کند. ضمن اینکه از مصرف بی‌رویه و هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل می آورد.

در گذشته فرآیندهای مقاوم سازی نمای ساختمان به کمک تجهیزات مختلف از جمله داربست انجام می شد. داربست ها سرعت انجام نماکاری و سایر اقدامات مربوط به نما را کاهش می دادند. ضمن اینکه از ایمنی بسیار پایینی برخوردار بودند و شرایط ایده آل برای کارکرد افراد فعال بر روی نمای ساختمان را به وجود نمی‌آوردند. سالانه بسیاری از افراد به علت کار بر روی نمای ساختمان سقوط می‌کردند.

امروزه به کمک طناب راپل کاری در فضای ایمن و استانداری انجام می‌شود. راپل کاران می‌توانند با سرعت و دقت بیشتری کار خود را به اتمام برسانند. ضمن اینکه امکان جابجایی آن ها بر روی نمای ساختمان به راحتی فراهم می گردد. از این رو تسلط راپل کاران بر روی جریان کار به مراتب بیشتر خواهد شد.

بهترین روش برای مهار سنگ

نمای بیرون در ساختمان سازی استفاده می شود تا نصب و مقاوم سازی به راحتی و با اطمینان انجام شود. در گذشته برای نگه داشتن و چسباندن نمای ساختمان مانند آجر و سنگ از ملات استفاده می شد اما این روش امروزه کاربرد کمتری دارد.

با پیشرفت تکنولوژی و همچنین نوع و ضخامت سنگ نما که بیشتر و بهتر شده اند، روش های جدیدتری برای نصب و مقاوم سازی و محکم سازی سنگ نما استفاده می شود.

مقاوم سازی سنگ نما به رعایت مواردی گفته می شود که باعث ثابت ماندن سنگ در نمای ساختمان می شود. در این حالت عوامل طبیعی مانند آب و هوا و زلزله و … باعث جدا سازی نمای ساختمان نمی شوند.

ویژگی های راپل کاران شرکت جهان راپل

شرکت جهان راپل از بهترین روش برای مهار سنگ در نمای ساختمان استفاده می کند. کارکنان مجرب و متخصص شرکت جهان راپل در این زمینه فعالیت می کنند و از ابزارها، مصالح و بهترین روش برای مهار سنگ بهره مند می شوند. هدف جهان راپل رضایت مشتری گرامی است که در طولانی مدت از عملکرد شرکت، مهار، تثبیت و مقاوم سازی نمای ساختمان رضایت کامل داشته باشند.

برای زیبا سازی نمای بیرونی ساختمان با پیشرفت تکنولوژی از مصالح متنوع و مدرن استفاده می کنند. یکی از این نماهای مدرن استفاده از سنگ است. سنگ جزء پرطرفدارترین و متنوع ترین نماها محسوب می شود. سنگ ها جزء مصالحی هستند که مقاومت بالایی دارند و در طول زمان دچار فرسودگی نمی شوند. در مراکز اداری، تجاری، مسکونی و برج های بزرگ استفاده از سنگ نما بسیار رایج است. پیمان کاران در تکمیل ساختمان و نمای بیرونی از بهترین روش برای مهار سنگ استفاده می کنند تا دچار خسارت نشوند.

اگر از بهترین روش برای مهار سنگ و مقاوم سازی استفاده شود، در این صورت حتی باران، باد و ضربات شدید موجب آسیب دیدگی سنگ نما نمی شوند.

ویژگی های راپل کاران شرکت جهان راپل

بهترین روش برای مهار سنگ

پیچ و رولپلاک بهترین روش برای مهار سنگ

بهترین روش برای مهار سنگ و مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان استفاده از روش پیچ و رولپلاک است.

این روش رایج ترین روش در مقاوم سازی سنگ نما محسوب می شود.

جدا شدن و افتادن سنگ نما در اثر گذر زمان، بر اثر زمین لرزه، بارندگی و باد به خصوص در مناطق پر بارش امری طبیعی و غیر قابل اجتناب است. این نگرانی شاید برای ساکنان و عابران پیاده وجود داشته باشد. سنگ نمای ساختمان ها امروزه در ابعاد بزرگ تر ساخته می شوند و همین امر باعث می شود که پیچ و رولپلاک سنگ نما اهمیت بیشتری داشته باشد. این روش برای ساختمان هایی که نمای آن در حال جدا شدن است نیز قابل استفاده است.

بهترین روش برای مهار سنگ در روش پیج و رولپلاک، استفاده از پیچ، دریل، رولپلاک، واشر و … است.

دریل، سنگ و ملات پشت آن را سوراخ می کند. رولپلاک را جهت مقاوم سازی در سوراخ های ایجاد شده در سنگ نما قرار می دهند.

بهترین روش برای مهار سنگ نمای ساختمان به نوع سنگ و مدت زمان نصب سنگ نما بستگی دارد، اما می توانید چند روز بعد از نصب سنگ نما در سنگ نماها از پیچ و رولپلاک بهره مند شوید و از همان ابتدا مقاوم سازی سنگ نما را انجام دهید. در چنین حالتی، نگران لق شدگی، جا به جایی یا کنده شدن سنگ بر اثر عوامل مختلف در آینده نخواهید بود.

نکات مهم در پیچ و رولپلاک

روش پیچ و رولپلاک بهترین روش برای مهار سنگ نما در ساختمان است که البته باید چند نکته مهم را در این روش مورد توجه قرار داد.

در روش پیچ و رولپلاک اندازه پیچ ها و رولپلاک ها متفاوت است و این سایز های مختلف با توجه به ضخامت سنگ و ملات به کار رفته تولید می شوند. در این کار باید از کارکنان متخصص و مجرب استفاده کرد.

زیرا دریل کردن نیاز به دقت زیادی دارد تا در سنگ ترک ایجاد نشود یا باعث شکستگی سنگ نشود.

پیچ ها باید ضد زنگ باشد و برای نمای بیرون از جنس روکشدار گالوانیزه گرم استفاده شود. در برابر ضربه چکش مقاوم باشد. حتما چهار سو باشد

که به راحتی سفت شود. گل پیچ به گونه ای قرار گیرد که روی نما برجستگی ایجاد نکند. نکته مهم این که در یک سنگ نباید تعداد زیادی پیچ قرار بگیرد. زیرا باعث ضعیف شدن سنگ می شود.

ویژگی های راپل کاران شرکت جهان راپل

پیچ و رولپلاک

محکم سازی با طناب راپل

بهترین روش برای مهار سنگ در نمای ساختمان، محکم سازی با طناب راپل است.

یکی از روش های سنتی برای نصب سنگ نمای ساختمان ها در گذشته استفاده از روش داربست بود.

داربست ها، علاوه بر اینکه هزینه زیادی دارند، باعث اشغال فضای جلو ساختمان و مشکل در رفت و آمد می شوند. همچنین این امکان وجود دارد که به سنگ نما نیز آسیب بزنند.

بهترین روش مقاوم سازی

شرکت جهان راپل بهترین روش برای مهار سنگ را روش محکم سازی با طناب راپل در نمای ساختمان معرفی می کند.

نصب و محکم سازی سنگ نما در ساختمان با روش پیچ و رولپلاک و با استفاده از طناب راپل انجام می شود.

فقط با در دسترس بودن طناب راپل و نیروی کار متخصص و مجرب، عمل مهار و مقاوم سازی سنگ نما به راحتی و در کمترین زمان انجام می شود.

این روش بسیار ارزان تر بوده. و خطر آن بسیار کمتر از روش داربست است.

این طناب از پلاستیک و ابریشم ساخته شده و مطابق با استاندارد های روز دنیا تولید می شود.

شرکت جهان راپل از بهترین طناب ها استفاده می کند زیرا محافظت از جان کارکنان خود را در اولویت قرار می دهد.

راپل کاران شرکت جهان راپل در این زمینه بسیار مجرب، متخصص و با سابقه کاری درخشان هستند.

این راپل کاران نصب و مقاوم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک را به کمک راپل انجام می دهند. این روش تخصص بوده و راپل کار به تمام ابزار و روش کار تسلط دارد.

ویژگی های راپل کاران شرکت جهان راپل

مقاوم سازی سنگ نما

راپل کاران باید ایمنی لازم را برای موفقیت در کار در نظر بگیرند. بنابراین از سالم بودن و استاندارد بودن طناب مطمئن شوند.

ضمن اینکه مکان مناسبی برای استقرار و مکان یابی بر روی نما در نظر بگیرند و با احتیاط بر روی نما حرکت کنند.

ستون و جایگاهی که برای نصب راپل مورد استفاده قرار می گیرد نیز باید از هر جهت ایمن باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× نیاز به مشاوره دارید؟